גדעון סער: לא שולל ישיבה עם הליכוד של נתניהו, אבל נתניהו לא יוכל לכהן כשר

סער: לא פוסל את הליכוד, נתניהו לא יהיה שר
יו"ר מפלגת תקווה חדשה תקף את רה"מ בריאיון לכאן 11: הוא הפך לחסר גבולות וחסר מעצורים, זו חובה לאומית להורידו מהשלטון. הליכוד בתגובה: סער קשר את גורלו ללפיד וליתר מפלגות השמאל ואין לו אפשרות להקים ממשלה בלעדיהם
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
בנימין נתניהו וגדעון סער
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

יו"ר מפלגת תקווה חדשה גדעון סער אמר הערב (שבת) בריאיון למיכל רבינוביץ' בחדשות השבת בכאן 11 כי הוא אינו פוסל הקמת ממשלה בראשותו עם הליכוד של בנימין נתניהו, אך כזו שבה נתניהו לא יכהן כשר. סער תקף את ראש הממשלה: "הוא הפך לחסר גבולות ומעצורים, זו חובה לאומית להורידו מהשלטון".

בריאיון אמר סער על האפשרות של שיתוף פעולה עם הליכוד: "אני חלילה לא פוסל את הליכוד. נתניהו איננו יכול לכהן כשר מאחר שהוגש נגדו כתב אישום. אני לא אשנה, בניגוד לנתניהו, שום חוק ולא אחוקק חקיקה פרסונלית בשביל לשרת אינטרס אישי". 

סער תקף את נתניהו גם על רקע יחסו לחברה הערבית במערכת הבחירות הנוכחית: "איזה חוסר מעצורים וציניות. יש כשל נורא בטיפול באלימות בחברה הערבית. במשך 12 שנה לא אספו את הנשק הלא חוקי, התנגדו להצעת החוק שלי לעונשי מינימום לסוחרי נשק, לא הכריזו מלחמה על ארגוני הפשע. עכשיו פתאום הגיעו הבחירות וגילו את הנושא הזה. זה מעיד שמדובר באדם ללא גבולות וללא מעצורים, וניתן לשפוט אותו רק לפי האינטרס האישי שלו.

על שיתוף פעולה אפשרי עם יו"ר יש עתיד יאיר לפיד, אמר סער: "ברמה העקרונית, אנחנו מבינים שכדי להחליף את השלטון נצטרך לשתף פעולה עם אנשים וכוחות שיש בינינו לבינם פערים בהשקפת העולם. אבל אנחנו נדע איך לגשר על הפערים למען המטרה שלנו. אני לא פוסל. נפעל לגשר על הפערים על מנת להחליף את השלטון בממשלה בראשותי".

"כולם יודעים ומבינים שלפיד לא יכול להחליף את השלטון. הוא ניסה חמש פעמים. אנחנו כבר היום מובילים וגדולים משאר המפלגות", הוסיף סער.

מהליכוד נמסר בתגובה: "גדעון סער קשר את גורלו ללפיד וליתר מפלגות השמאל ואין לו אפשרות להקים ממשלה בלעדיהם. רק ראש הממשלה נתניהו שמביא מיליוני חיסונים ומוציא את ישראל ראשונה בעולם ממשבר הקורונה יכול להקים ממשלת ימין על מלא".

הפופולריים