בנט וסמוטריץ' נפרדים - ימינה: "סמוטריץ' בחר הערב לפצל את הימין"

ימינה: "סמוטריץ' בחר הערב לפצל את הימין"

בסביבתו של בנט אומרים שמבחינתם "הסיפור נגמר" • גנץ יקיים הערב מסיבת עיתונאים, מקורביו: הוא לא פורש, ידבר על חיבורים
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
בצלאל סמוטריץ' ונפתלי בנט
צילום: צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

המשבר בין יו"ר ימינה נפתלי בנט ליו"ר הציונות הדתית: מפלגת ימינה הוציאה הודעה הערב (שני) שלפיה סמוטריץ' בחר לפצל את הימין. בסביבתו של בנט אומרים שמבחינתם "הסיפור נגמר", גם אם מדובר בטריק של סמוטריץ' לצורכי משא ומתן.


הבוקר דווח בתוכנית "הבוקר הזה" בכאן רשת ב כי במפלגתו של בנט הציבו סוג של אולטימטום לסמוטריץ' והבהירו - לא נמתין למועד סגירת הרשימות. אם לא נגיע להסכמות על ריצה משותפת השבוע, נתחיל לשבץ מועמדים ברשימה לכנסת. סמוטריץ' טען מנגד כי מי שביטל את פגישת המשא ומתן שנקבעה להיום ומסרב לקדם אותו היו אנשי בנט.

לדברי מקורבי בנט, ההצעה שהועברה לסמוטריץ' ומעניקה לו את המקומות 3, 6 ו-10 היא ההצעה האחרונה. עוד טוענים אנשי בנט שבמסגרת שיחות המשא ומתן בין הצדדים דרש מהם סמוטריץ' שלא יסכימו לצרף את חברי הבית היהודי לימינה, אך בנט סירב.

יו"ר כחול לבן בני גנץ יקיים הערב מסיבת עיתונאים בשעה 20:00. לדברי מקורביו הוא לא יודיע על פרישה, אלא ידבר על חיבורים. את מפלגתו של גנץ עזבו יזהר שי, מירב כהן, רם שפע, אבי ניסנקורן, גבי אשכנזי, אסף זמיר, מיכל קוטלר וונש, עינב קאבלה ומיקי חיימוביץ'.

יום השקת המפלגה של יעלון – הסתיים במבוכה עבורו

ח"כ יעלון הגיב בריאיון לכאן רשת ב גם על הדחתו של עו"ד איימן אבו-רייא מרשימת תל"ם, אחרי שגילה שעות אחדות אחרי השקת רשימתו לכנסת, כי הוא חשוד בפלילים: "בדקתי בעבר את הסיפור שפרץ אמש, וכנראה שייפו את האמת. ברגע שהסתבר לי שיש לו תיקים פתוחים אמרתי לו מיד שהוא מחוץ לרשימה. הרשימה שלי תהיה נקייה".

האזינו לריאיון המלא עם יו"ר תל"ם משה יעלון, בכאן רשת ב


השר היוצא יזהר שי, שהיה חבר כנסת מטעם מפלגת חוסן לישראל בסיעת כחול לבן, הסביר את חבירתו למפלגה של יעלון: "המפלגות הנוכחיות לא הצליחו להזיז אפילו מנדט אחד. המטרה היא לא רק הסבב הראשון, אנחנו מסתכלים על העשורים הבאים. יש ביני לבין יעלון הבדלים בנושאים שונים, אני מניח שנדע למצוא את הפתרון הנכון". את הדברים אמר בריאיון לרועי שרון ולקלמן ליבסקינד, בתוכנית "קלמן וליברמן" בכאן רשת ב.

האזינו לריאיון המלא עם יזהר שי, בכאן רשת ב

שי התייחס גם למפלגה החדשה של גדעון סער, שפרש מהליכוד, ואמר: "כניסתו של סער הצמיחה בין 20-17 מנדטים, שכל אחד רואה שהם הגיעו מגוש המרכז. אלה שהצביעו נגד מדיניותו של נתניהו הם לא רק אנשים של 'רק לא ביבי', יש להם גם דעות פוליטיות וערכיות שצריך לממש בסדר היום".

סער השיק אולפן וירטואלי למפלגתו החדשה - תקווה לישראל

ח"כ יועז הנדל, יו"ר סיעת דרך, נימק הבוקר את הצטרפותו למפלגה החדשה של גדעון סער: "במפלגה כמו תקווה חדשה יש דיון ער לגבי הדרך. רוב האנשים בה הגיעו מהימין הממלכתי, אבל לא מקובל עליהם שהופכים את מוסדות המדינה לאויב או שהופכים למפלגה של אדם אחד".

הנדל התייחס גם לתחרות על קולות המגזר הערבי, ואמר כי "אנחנו רוצים קולות מהמגזר הערבי. יהיו לנו נציגים מהחברה הערבית ויש לנו כבר פעילים". על כישלון ממשלת האחדות, השיב: "אני עדיין מאמין שאחדות היא אידיאל. רה"מ בחר לפרק את זה במו ידיו. אני לא אתן הזדמנות נוספת".

האזינו לריאיון המלא עם ח"כ יועז הנדל, בכאן רשת ב

הפופולריים