ליברמן: לא נסייע לסער להחליף את נתניהו אם יצרף את החרדים לקואליציה

האיום של ליברמן על סער: לא נשב עם החרדים

בהקלטה שהגיע לידי כאן חדשות אומר יו"ר ישראל ביתנו: "כל מי שבונה על קואליציה עם ש"ס ויהדות התורה, כולל גדעון סער, שלא יבנה עלינו". בנט בכאן רשת ב על האפשרות ששיתוף פעולה עם גנץ על הפרק: "לא במפלגה, אבל ביום שאחרי"
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
סער, ליברמן, לפיד, בנט
צילום: תומר נויברג ויוסי אלוני, פלאש 90

האיום של ליברמן על גדעון סער: יו"ר ישראל ביתנו, אביגדור ליברמן, מבהיר בשיחה סגורה שמפלגתו לא תשתף פעולה עם התקווה החדשה של גדעון סער במידה שזה יבחר לצרף את המפלגות החרדיות לקואליציה. כך פורסם היום (חמישי) בכאן רשת ב.

האזינו להקלטה של אביגדור ליברמן

בשבוע האחרון התהדק שיתוף הפעולה בין סער, בנט, ליברמן ולפיד. הדבר בא לידי ביטוי בחתימת הסכמי העודפים, והכוונה לייצר בין ארבע המפלגות הללו בלוק לאחר הבחירות. עם זאת, בהקלטה  מבהיר ליברמן שלא יסייע לסער להחליף את נתניהו אם סער ירצה לשתף פעולה עם החרדים. 

בהקלטה אומר ליברמן: "כל מי שרוצה לראות את ישראל ביתנו בקואליציה שלא יבנה על ש"ס ויהדות התורה ולהיפך. כל מי שבונה על קואליציה עם ש"ס ויהדות התורה, כולל גדעון סער, שלא יבנו עלינו. מבחינתנו, המצב של דרעי, ליצמן וגפני מחליפים את ביבי בגדעון סער הוא מצב בלתי סביר ובלתי מתקבל על הדעת".

בד בבד פסל הבוקר יו"ר ימינה, נפתלי בנט, אפשרות שמפלגתו תרוץ יחד עם כחול לבן בבחירות. בריאיון לירון דקל וחיים לוינסון בכאן רשת ב השיב בנט לשאלה אם שיתוף פעולה עם גנץ על הפרק: "לא במפלגה, אבל ביום שאחרי". הוא סירב להשיב לשאלה אם יתמוך בבקשת חסינות נוספת של נתניהו ואמר: "לא עוסק בשאלות היפותטיות". 

האזינו לריאיון בכאן רשת ב

על המהומות בארצות הברית אמר בנט: "זה בלתי נתפס. יש שם בעיית עומק ובכלל תופעה של פולאריזציה בכל העולם, שנובעת בין השאר מהמבנה של הרשתות החברתיות שהיום כל אחד יש לו את תיבת התהודה שלו. המצב בישראל שונה. צריך ללמוד חלק מהלקחים. התמונה היא בכלל לא דומה. אתה לא פוגש ביום-יום שנאה אחד כלפי השני. יש גם בפוליטיקה וגם בתקשורת תחושה מוקצנת של קיטוב".

אתמול פרסמה מפלגת כחול לבן ציוץ על האפשרות של חיבור עם בנט, ובו נכתב: "אין משא ומתן עם ימינה ואין ריצה משותפת. גנץ מתכוון לרוץ עד הסוף כדי לוודא שביבי הולך". 

הפופולריים