עוד פרישה מכחול לבן: השרה מירב כהן מצטרפת ליש עתיד

עוד פרישה מכחול לבן: מירב כהן מצטרפת ליש עתיד

השרה תתפטר מהממשלה והכנסת ביום ראשון, והיא צפויה להשתלב בצמרת מפלגתו של לפיד. כהן הודיעה על החלטתה לגנץ הבוקר • אחרי חודשים של מחאות – נציגי העצמאים מקימים מפלגה חדשה שתתמודד בבחירות
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
מירב כהן, יאיר לפיד
צילום: צילום: מרים אלסטר, פלאש 90

גל העזיבות בכחול לבן נמשך: השר לשוויון חברתי מירב כהן הודיעה היום (שלישי) שהיא מצטרפת למפלגת יש עתיד. כהן תתפטר מהממשלה ומהכנסת ביום ראשון וצפויה להשתלב בצמרת מפלגתו של יאיר לפיד. הבוקר היא הודיעה ליו"ר כחול לבן בני גנת על החלטה לעזוב. 

"חשוב לי מאוד להביע את הערכתי ואהבתי הגדולה לבני", כתבה כהן במכתב הפרידה שלה. "הגענו לנקודה בה דעותינו חלוקות, אבל זה לא גורע דבר מהערכה שלי כלפיו". עוד הוסיפה כי "אני יודעת שאת חלקכם ההחלטה לא מפתיעה, כי ניהלנו על זה שיחות לא מעטות בתקופה האחרונה. אני מלאת הערכה לכל אחד ואחת מכם". 

בד בבד, יו"ר יש עתיד ומספר 2 ברשימה, חבר הכנסת משה יעלון, ייפגשו מחר כדי לדון בנושאים הקשורים לריצה המשותפת שלהם בבחירות. לפיד מסרב בינתיים לאפשר ליעלון לשמור על מסגרת מפלגתו "תלם", ודורש שיצטרף כחבר ביש עתיד. שר הביטחון לשעבר מסרב לדרישה. 

ביום חמישי הודיע השר יזהר שי כי הוא עוזב את כחול לבן, לאחר סדרת שיחות שבהן גנץ ניסה לשכנע אותו להישאר. שי מעוניין להישאר בזירה הפוליטית ונמצא במגעים עם מפלגות אחרות. גם יו"ר ועדת החינוך, חבר הכנסת רם שפע הודיע באותו יום על פרישה מהסיעה, והוא נמצא במגעים עם ראש עיריית תל אביב ויו"ר מפלגת "הישראלים", רון חולדאי. 

אל מפלגתו של חולדאי חבר רק יומיים מוקדם יותר שר המשפטים היוצא אבי ניסנקורן. בד בבד, בכיר המפלגה, שר החוץ גבי אשכנזי, הודיע שלא ימשיך במפלגה. "אני לוקח פסק זמן ושוקל את דרכי", הודיע. 

אחרי חודשים של מחאה: העצמאים מקימים מפלגה חדשה

דותן סופר, ממובילי מחאת העצמאיים, הודיע היום על הקמת מפלגת "עצמנו", שצפויה להתמודד בבחירות הקרובות. את המפלגה מרכיבים עצמאים מענפי ההסעדה, התיירות, התרבות ועוד. 

סופר אמר במסיבת עיתונאים שקיים כי מפלגתו תדאג בראש ובראשונה לדמי אבטלה לעצמאים. נושאים נוספים שהמפלגה מתכננת לקדם הם סל שיקום לעסקים שנפגעו ממשבר קורונה, מתן תמריצים לעסקים חדשים שייפתחו והפחתת הבירוקרטיה במגזר העסקי. 

הפופולריים