סקר כאן חדשות: לראשונה לסער יש קואליציה – ללא נתניהו והחרדים

סקר כאן חדשות: לסער יש קואליציה – ללא נתניהו

הליכוד נשארת המפלגה החזקה ביותר עם 28 מנדטים; "תקווה חדשה" של סער עם 18; חולדאי עם שמונה מנדטים • כחול לבן מתקרבת לסף אחוז החסימה • נתניהו מגדיל את הפער בשאלת ההתאמה לראשות הממשלה
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
גדעון סער ובנימין נתניהו
צילום:

לאחר גל העזיבות בכחול לבן וכניסתו של ראש עיריית תל אביב-יפו רון חולדאי למגרש הפוליטי: סקר כאן חדשות שפורסם הערב (רביעי) מראה – לגדעון סער יש קואליציה, ללא נתניהו. הליכוד שומרת על כוחה מהסקר הקודם, והיא עדיין המפלגה הגדולה ביותר עם 28 מנדטים. במקום השני ניצבת "תקווה חדשה" של סער עם 18 מנדטים – היחלשות של שני מנדטים מהסקר הקודם

ימינה של נפתלי בנט ממשיכה במגמת היחלשות עם 14 מנדטים (ירידה של מנדט מהסקר הקודם). יש עתיד-תל"ם נשארת יציבה עם 13 מנדטים, הרשימה המשותפת עם 11. המפלגה החדשה של חולדאי, שהוקמה רק אתמול, זוכה כבר עכשיו לשמונה מנדטים. ש"ס זוכה לשמונה מנדטים, יהדות התורה עם שבעה, ישראל ביתנו עם חמישה ומרצ נחלשת לארבעה מנדטים.

ונראה שהמפלגה החדשה של חולדאי לקחה לכחול לבן לא רק את חברי הכנסת, אלא גם את הקולות. מפלגתו של בני גנץ ממשיכה לצנוח ומתקרבת לאחוז החסימה עם ארבעה מנדטים בלבד. 

מתפרקים ומתאחדים - התרחישים השונים 

לפי הסקר, אם ימינה מתפרקת - בנט ירוץ לבד ובצלאל סמוטריץ' ירוץ במפלגה אחרת עם איתמר בן גביר – ימינה תיחלש בשני מנדטים ותזכה ל-12 מנדטים. סמוטריץ', במקרה כזה, לא יעבור את אחוז החסימה. השינויים בשאר המפלגות הם מינוריים. 

בתרחיש נוסף שבו חולדאי חובר ליאיר לפיד, המפלגה המאוחדת "יש עתיד-הישראלים" זוכה ל-21 מנדטים והופכת לשנייה בגודלה. במקרה כזה מרצ לא עוברת את אחוז החסימה, וקואליציה ללא נתניהו המורכבת מסער, לפיד, בנט, חולדאי, ליברמן וגנץ זוכה ל-65 מנדטים. 

התאמה לראשות ממשלה: נתניהו מגדיל את הפער

41% מהנשאלים טענו שבנימין נתניהו הוא המתאים ביותר לשמש כראש ממשלה, לעומת 33% שסברו שגדעון סער הוא המתאים ביותר. בסקר הקודם שנערך בשבוע שעבר הפער בין השניים עמד על שלושה אחוזים בלבד. 

נתוני הסקר: 

<> עורך הסקר: מכון קנטר.

<> אוכלוסיית המדגם: 563 גברים ונשים בגילאי 18 ומעלה, כולל מגזר ערבי. 

<> אופן עריכת הסקר: דגימה אינטרנטית.

<> מועד עבודת השדה: 30 בדצמבר 2020, בין השעות 16:30-11:00. 

<> מספר האנשים שהתבקשו לענות על הסקר: 3,429. 

<> טעות הדגימה: 4.4% +

הפופולריים