מבוי סתום בשיחות בין בנט לסמוטריץ' על ריצה משותפת

מבוי סתום בשיחות בין בנט לסמוטריץ'

סמוטריץ' מתנגד לעמדת בנט לאפשר קואליציה גם עם מפלגות מרכז-שמאל ודורש שפרט לקורונה יהיו על סדר יומה של המפלגה גם נושאי מערכת המשפט, מסורת ישראל, וההתיישבות ביהודה ושומרון • בנט לכאן רשת ב: גם הוא מבין שצריך לשים בצד את המחלוקות, נצטרך להסכים שנושאי דת ומדינה שמים בצד עד אחרי הטיפול בקורונה
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
בצלאל סמוטריץ' ונפתלי בנט
צילום: צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

גורמים בכירים בימינה טוענים שהשיחות בין נפתלי בנט לבצלאל סמוטריץ' על ריצה משותפת נקלעו למבוי סתום ונכון לרגע זה נמצאות על סף פיצוץ. כך פורסם הבוקר (שלישי) בתוכנית "הבוקר הזה" בכאן רשת ב.

מלבד הוויכוח המתקיים על מקומות ברשימה, בין בנט לסמוטריץ' נרשם פער משמעותי ביחס לשאלת בניית הקואליציה ביום שאחרי הבחירות. בעוד שבנט מעוניין באפשרות של הקמת קואליציה גם עם מפלגות המרכז-שמאל, סמוטריץ' הבהיר בשיחות, שהדבר אינו מקובל עליו ושלא תהיה אפשרות לרוץ ביחד במצב כזה.

מחלוקת קשה התגלתה גם ביחס לקמפיין של בנט שמבקש להתמקד רק בנושא הקורונה. סמוטריץ' דורש שגם שאר הנושאים, כמו מערכת המשפט, מסורת ישראל, וההתיישבות ביהודה ושומרון, יהיו על סדר יומה של המפלגה. נכון לעכשיו הצדדים נמצאים על סף נתק.

האזינו לריאיון המלא עם ח"כ בנט

בריאיון לקלמן ליבסקינד ואסף ליברמן בכאן רשת ב אמר בנט כי "גם סמוטריץ' מבין שצריך לשים בצד את המחלוקות. בימים הקרובים אנחנו במו"מ על ריצה משותפת ובימים כאלה מתעופפים שבבים. בסוף נרוץ כמפלגה אחת והוא יהיה הסמן היותר ימין עמוק. נצטרך להסכים על סטטוס קוו בנושאי דת ומדינה. כשלבני אדם אין לחם, שאר הדברים לא מעניינים". עוד הוסיף בנט כי "הוא הוכיח את עצמו בדיוק בקו הזה בתקופה שהיה שר. יש לו עמדות מובהקות אך אין חולק שלא פעל פוליטית כשר".

חברת הכנסת איילת שקד מימינה אמרה בריאיון לאריה גולן בתוכנית: "תמיד יש פערים אבל נרוץ ביחד. כולם חושבים שכל מפלגה ציונית-לאומית שתרצה לעבוד איתנו תהיה מוזמנת לקואליציה בראשות בנט". 

האזינו לריאיון המלא עם ח"כ שקד

מלשכת ח״כ בנט נמסר: "המשא ומתן מתקיים כסידרו במטרה להשלימו במהירות כדי להתפנות להבאת השינוי למדינת ישראל". בלשכת סמוטריץ' בחרו שלא להגיב לדברים.

הפופולריים