בנט: "הגיע הזמן לשינוי, אתמודד על ראשות הממשלה"

בנט: "זה הזמן לשינוי, אתמודד על ראשות הממשלה"

יו"ר ימינה אמר כי הממשלה שיקים תילחם בקורונה, והצהיר: "אזמין לממשלה את כל המפלגות שבעד מדינה דמוקרטית ויסכימו להניח בצד את כל המחלוקות - כשבנאדם רעב הפוליטיקה לא חשובה"
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
שר הביטחון נפתלי בנט
צילום: צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

יממה בלבד לאחר פיזור הכנסת, המפלגות כבר נערכות לבחירות. הערב (רביעי) הודיע יו"ר ימינה נפתלי בנט כי הוא מתמודד על ראשות הממשלה: "הגיע הזמן לשינוי". בנט אמר כי הממשלה שיקים תהיה משימתית להילחם בקורונה, והצהיר: "אזמין לממשלה את כל המפלגות שהן בעד מדינה דמוקרטית ויסכימו להניח בצד את כל המחלוקות - כשבנאדם רעב הפוליטיקה לא חשובה".

בתחילת הצהרתו תקף בנט את ראש הממשלה ואמר: "לצערי מר נתניהו בחר לגנוז את התכנית שהצגתי לו למיגור הקורונה ומניעיו עימו. בשנה האחרונה פגשתי את העם וראיתי אנשים שאוהבים את המדינה וכואבים כי פתאום גילו שאין הנהגה".

תגובת הליכוד לא איחרה לבוא. "בשעה שבנט נותן נאום מבולבל בטלוויזיה, ראש הממשלה נתניהו מוביל את קבינט הקורונה למבצע החיסונים המהיר בעולם וסגרים נחושים", כך נכתב מטעם המפלגה. "כל ההצעות של בנט נכשלו בעולם, כולל באירופה - שקרסה לסגרים עם אינספור מתים יותר מישראל".

דרמות פוליטיות נוספות נרשמו היום, כשמקביל להצהרת בנט, התפטר השר זאב אלקין מהממשלה והודיע על חבירה לגדעון סער ומפלגתו "תקווה חדשה". אלקין מצטרף לח"כ שרן השכל מהליכוד, שהודיעה הבוקר על חבירה לסער, וכן לחברות הכנסת יפעת שאשא-ביטון ומיכל שיר - גם הן מהליכוד. ברגעיה האחרונים של הכנסת ה-23, טרם פיזורה אמש, ניסו כמה מחברי הליכוד לקדם חקיקה שתפגע במימון המפלגות החדשות, בהן מפלגתו של גדעון סער, אולם לא צלחו בכך אחרי שלא עמדו במסגרת הזמנים. 

הפופולריים