ממחר: כל המדינות יוגדרו אדומות - והשבים מהן יידרשו לבידוד

משרד הבריאות: ממחר - כל המדינות יוגדרו אדומות

השבים מחו"ל, כולל מדובאי וסיישל, יידרשו לשהות בבידוד • לפי נתוני משרד הבריאות, הממוצע השבועי של מאומתים חדשים עומד על 2,385 • ראש הממשלה ושר הבריאות יתחסנו הערב נגד קורונה. ממונה הקורונה נחמן אש: ברשתות החברתיות מופצים סרטונים לא נכונים, החיסונים בטוחים ויעילים
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
דייל בטיסת ישראייר מתל אביב לאילת לובש ציוד מיגון לקורונה 13.05.20
צילום: צילום: יוסי זליגר, פלאש 90

משרד הבריאות הודיע כי החל ממחר (ראשון) כלל המדינות יוגדרו כאדומות, והשבים מהן יידרשו לשהות בבידוד של שבועיים, או לחילופין לבצע בדיקה ראשונה כשיגיעו לישראל ובדיקה שנייה כעבור תשעה ימים מרגע הנחיתה, ואם שתי הבדיקות יהיו שליליות יהיה ניתן לצאת מבידוד כעבור עשרה ימים.

השינוי עליו הודיע משרד הבריאות רלוונטי בעיקר לאיחוד האמירויות, איי סיישל ורואנדה שהוגדרו עד כה כירוקות. מי שיחזור ממדינות אלה עד 26 בדצמבר - יהיה פטור מבידוד.

בד בבד, משרד הבריאות עדכן היום כי אתמול אובחנו 2,815 חולים מאומתים מתוך כ-75 אלף בדיקות. שיעור הבדיקות החיוביות - 3.7%. הממוצע השבועי של מאומתים חדשים עומד על 2,385 - כמאה פחות מהרף שקבע משרד הבריאות להטלת מגבלות "ריסון מהודק".

עוד עולה מן הנתונים כי התחלואה בציבור הערבי ובציבור החרדי ממשיכה להיות גבוהה בשיעור ניכר מזו שבמגזר הכללי: ממוצע הבדיקות החיוביות בחברה הערבית עמד השבוע על 8.6%, ובחברה החרדית על כ-8% - כמעט פי ארבעה מבמגזר הכללי. מספר החולים שמצבם קשה - 452, ומספר הישראלים שמתו מפרוץ המגפה עומד על 3,065.

ממונה הקורונה נחמן אש ביקר היום במועצה המקומית כפר כנא שמוגדרת אדומה, ואמר כי "הכפר נמצא בסגר עכשיו, והדבר היחיד שניתן לעשות כרגע הוא לגשת לעשות בדיקת ולאתר חולים. רק כך ניתן לבלום את התפשטות הווירוס ואט אט לצאת מהמצב הזה ולחזור לחיינו הטבעיים".

בתוך כך, 100 רופאים ורופאות פרסמו היום מכתב, ובו הם יוצאים נגד ההגבלות החריפות על הציבור כחלק מהמאבק בהתפשטות הקורונה, וטוענים כי אין לצעדים אלה הצדקה. "אנו סבורים כי צעדי הכפייה הננקטים בתשעת החודשים האחרונים בארץ, שהם חסרי תקדים, הינם גם חסרי צידוק בחומרתם ובהיקפם", ציינו הרופאים החתומים על המכתב.

מחר: מבצע החיסונים יוצא לדרך

ראש הממשלה ושר הבריאות יתחסנו היום נגד קורונה בבית החולים שיבא בתל השומר. בהודעת משרד ראש הממשלה נמסר כי מטרת החיסון הפומבי הינה "לשמש דוגמה ולעודד את הציבור הרחב להתחסן נגד נגיף הקורונה".

מחר יחל מבצע החיסונים הנרחב המהווה אתגר גדול למערכת הבריאות במדינה. ראשוני המתחסנים במבצע יהיו הסגלים הרפואיים בבתי החולים, במרפאות הקהילה וכן רופאי השיניים. את תחילת מבצע התחסנות הצוותים הרפואיים יציין מחר נשיא המדינה ראובן ריבלין, כשיקבל את החיסון לקורונה בבית החולים הדסה עין כרם בירושלים.

מסקר שפורסם אתמול ובוצע עבור ארגון רופאי המדינה עולה כי יותר מ-82% מהרופאים הצהירו שבכוונתם להתחסן. בסקר השתתפו 1,132 רופאות ורופאים, והוא בוצע אחרי אישור החיסון של פייזר. יו"ר ארגון רופאי המדינה ד"ר זאב פלדמן הגיב לממצאי הסקר ואמר: "להתחסנות הרופאים, הרופאות והצוותים הרפואיים בחיסוני הקורונה משמעות קריטית להצלחת ההתחסנות של אזרחי ישראל והניצחון על מגיפת הקורונה".

ממונה הקורונה אש אמר בביקור בכפר כנא: "החיסון הוא התקווה שלנו לחזור לחיים הטבעיים, אבל זה תלוי מאוד בהתחסנות האנשים. כולנו צריכים להתחסן כדי שנוכל לצאת מהמצב הזה. ברשתות החברתיות מופצים סרטונים לא נכונים, החיסונים בטוחים ויעילים".

הפופולריים