בצל המגעים לפשרה: גנץ במפגש עם חברי סיעתו - אנחנו הולכים לבחירות

גנץ במפגש עם חברי סיעתו: אנחנו הולכים לבחירות

מגעים בין כחול לבן לליכוד כדי להגיע לפשרה – אך כעת אין פתרון • בכיר בכחול לבן: יש יותר סיכוי לסיכום על הארכת זמן • הדד ליין למגעים – יום ראשון
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
ביבי גנץ מעוצב_02 - 02.12.2020
צילום: יונתן זינדל ומיכל פתאל, פלאש 90

חמישה ימים לפיזור הכנסת: שר הביטחון בני גנץ כינס היום (חמישי) את חברי סיעתו, והכין אותם לאפשרות של הליכה לבחירות. זאת ברקע המגעים לפשרה בין הליכוד לכחול לבן. במפגש הוא אמר להם כי "אנחנו הולכים לבחירות. תנוחו, בקרוב מתחילים קמפיין". 


במקביל ישנן שיחות בין הליכוד לכחול לבן בניסיון להגיע לפשרה, למרות שבשתי המפלגות מכחישים את קיומן. גם השיחות האלה נראות רחוקות מהגעה לפתרון. הרעיון של הליכוד הוא לדחות את הרוטציה ולהאריך את כהונת הממשלה. עם זאת, בליכוד מסרבים לחסום בחקיקה את האפשרות של נתניהו לצאת לבחירות טרם הרוטציה. 


חברי כחול לבן בגיבושון

גורם בכיר בכחול לבן אמר לכאן חדשות: "יש סיכוי רב יותר להסכמה על חקיקה שתקבע כי הכנסת לא תתפזר גם בהיעדר תקציב – וכך תהיה 'הארכת זמן' למשא ומתן". המועד שאותו מסמנים בשני הצדדים כדד-ליין טנטטיבי למגעים הוא ביום ראשון – כי אחר כך לא ישאר מספיק זמן לחקיקה.

יו"ר הקואליציה, חבר הכנסת מיקי זוהר, אמר הבוקר כי אחת הסיבות לקואליציה הרעועה היא ההתנהלות של השר אבי ניסנקורן במשרד המשפטים. זוהר סיפר בריאיון לירון דקל וחיים לוינסון בכאן רשת ב כי הוא ניסה לקדם פשרה. "מתווה של קואליציה יציבה ללא ניסנקורן. שנתיים אנחנו ושנתיים כחול לבן", דברי זוהר.

האזינו לריאיון עם ח"כ מיקי זוהר בכאן רשת ב

זוהר הוסיף כי "הסיכוי שבכנסת ה-23 אני אהיה שר קלוש כי היא צפויה להסתיים בעוד שבוע. בסוף כחול לבן לא בקטע, הם רוצים ללכת לבחירות – בניגוד מוחלט לכל היגיון פוליטי". על המפץ בימין אמר זוהר כי הוא מקווה שחברות הכנסת שרן השכל ומיכל שיר יודיעו בצורה ברורה שהן נשארות בליכוד ולא הולכות עם גדעון סער.

הפופולריים