לקראת בחירות 2021: נתק מוחלט בין נתניהו לגנץ

לקראת בחירות 2021: נתק מוחלט בין נתניהו לגנץ

כ"ץ ינסה להשיג מחר בפגישתו עם יו"ר כחול לבן הסכמה להביא את תקציב 2020 לאישור הממשלה. הנימוק של הליכוד יהיה שבלי העברת תקציב 2020 אין סיכוי להגיע לפשרה בהמשך. בכחול לבן חוששים שמטרת רה"מ היא לגרום להם לסרב ולהציגם כמי שסירבו - ועל כן מתלבטים כיצד יגיבו
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
ישראל כ"ץ ובני גנץ
צילום: צילום: דוד כהן, פלאש 90

שר האוצר ישראל כ"ץ מהליכוד ויו"ר כחול לבן בני גנץ צפויים להיפגש מחר (ראשון) בערב בקריה. כ"ץ ינסה להשיג את הסכמת כחול לבן להעלות ביום רביעי את תקציב 2020 לאישור הממשלה. הנימוק של הליכוד יהיה שבלי העברת תקציב 2020 אין סיכוי להגיע לפשרה בהמשך.

בכחול לבן חוששים שמטרתו של ראש הממשלה בנימין נתניהו היא לגרום להם לסרב ולהציגם כמי שסירבו להעביר את התקציב, ועל כן מתלבטים כיצד יגיבו.


בד בבד, גנץ ורה"מ נתניהו שמרו על נתק במהלך סוף השבוע. בכירים בכחול לבן מאשימים את יו"ר הכנסת יריב לוין ואת הליכוד בכך שהם כבר החלו בניסיונות למנוע את העלאת החוק לפיזור הכנסת. בגוש המרכז-שמאל יש ניסיונות להתאחד, אך גנץ הבהיר - אין שום סיכוי לאיחוד עם לפיד.


בצל המשבר הפוליטי, רה"מ נתניהו קיים שלשום התייעצות בנושא העלייה בתחלואה בקורונה - ללא נציגי כחול לבן. בדיון לקחו חלק שר הבריאות יולי אדלשטיין, ראש המל"ל מאיר בן-שבת, מנכ"ל משרד הבריאות פרופסור חזי לוי, פרויקטור הקורונה פרופסור נחמן אש ובכירים נוספים. 

יו"ר ש"ס ושר הפנים אריה דרעי התייחס שלשום למשבר בקואליציה ולאישור פיזור הכנסת, ואמר בביקור באופקים כי "לצערי אני חושב שיהיו בחירות. אני חושב שההחלטה של כחול לבן לשבור את הכלים היא לא נכונה, ואני חושב שאין מזה דרך חזרה. יש משבר אמון אישי מאוד גדול, זה משהו ששום מגשר לא יכול לעזור בו".

המליאה אישרה ביום רביעי בקריאה טרומית את פיזור הכנסת. 61 חברי כנסת הצביעו בעד הצעת החוק, 54 התנגדו. חברי סיעת רע"מ מהרשימה המשותפת החליטו להיעדר מההצבעה. ועדת הכנסת תתכנס ביום שני לתחילת הליכי החקיקה של חוק הפיזור.

הפופולריים