הפרקליט המיועד איסמן: הפרקליטות איבדה חלק מהלגיטימציה הציבורית שלה

איסמן: הפרקליטות איבדה חלק מהלגיטימציה שלה
אחרי שהמלצת ועדת האיתור על מינויו עוררה סערה, נחשפו הדברים שאמר לוועדה, שהמליצה עליו פה אחד: לפרקליטות דרושה לקיחת אחריות, קבלת ביקורת, שקיפות ונגישות. וגם, איסמן בשיחה עם מקורביו הגיב לאמירותיו נגד נשים: הבעתי חרטה עמוקה, חלק מהדברים שיוחסו לי לא נאמרו
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
ועדת איתור פרקליט המדינה
צילום: -

סערת מינוי פרקליט המדינה: אחרי שהמלצת ועדת האיתור נתקלה בביקורת, תמלילים מהופעתו של המועמד לתפקיד עמית איסמן בוועדת האיתור שופכים אור על שיקולי הוועדה בבחירתו ואף על התייחסותו לאמירותיו נגד נשים. איסמן אמר לוועדת האיתור כי הוא מעוניין להגביר את הלגיטימציה של הפרקליטות בציבור, והביע חרטה על אמירותיו לעמיתותיו. הדברים פורסמו בחדשות הערב (רביעי) בכאן 11.

איסמן אמר בוועדה כי הפרקליטות איבדה חלק מהלגיטימציה הציבורית שלה, ושעליה להיות פתוחה יותר לביקורת, נגישה יותר לציבור ואף לדעת לקבל ביקורת. "לא די לומר שמקבלים ביקורת", אמר איסמן. "הציבור לא מתחיל להאמין בפרקליטות בדיוק בתיקים של נבחרי ציבור, אם לא האמין בה קודם". 

הוועדה בחרה באיסמן פה אחד, ומאוד התרשמה מתוכניותיו לשינוי בפרקליטות ובמיוחד מרצונו לפעול לייעול הטיפול בתיקים. יש לכך קשר לאמירותיו מעוררות המחלוקת נגד נשים. לוועדה אמר כי הוא למד בעצמו, כשלו היה תיק בנציבות בנושא אמירותיו, כמה זה קשה שיש נגד אדם תיק תלוי ועומד. 

אמירותיו כלפי הקולגות שלו, שבגינן עבר הליך משמעתי, עוררו סערה בימים האחרונים. איסמן שוחח על כך עם מקורביו, ואמר כי הוא "מתחרט חרטה אמיתית ולא מהפה אל החוץ". לדבריו, האמירה לקולגה כי "אישה נורמלית לא לובשת חוטיני מנומר" נאמרה "בהקשר לתיק הנדון" והוא לקח עליה אחריות מייד. יחד עם זאת, איסמן טען כי חלק מהאמירות שיוחסו לו בימים האחרונים - כלל לא נאמרו. 

הפופולריים