פרקליטי נתניהו לביהמ"ש: יש לבטל את כתב האישום נגדו - לא חקרו עבירה, המציאו אותה

פרקליטי רה"מ לביהמ"ש: לא חקרו עבירה - המציאו
במסמך נכתב כי בחקירות ראש הממשלה בוצעו מעשים פליליים, וכי הדרך שבה נוהלו החקירות מעידה שכבר בשלב מוקדם הבינו החוקרים כי "נתניהו לא ביצע כל עבירה"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
משפט נתניהו, ביבי מדבר מחוזי ירושלים 24.5.20
צילום: צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

פרקליטי ראש הממשלה נתניהו הגישו לבית המשפט כ-200 עמודים שלטענתם מוכיחים כי ראש הממשלה סומן מראש, ובתיקים נגדו נעשה שימוש באמצעים פסולים ופליליים.

במסמך נכתב כי בחקירות ראש הממשלה בוצעו מעשים פליליים בקנה מידה חסר תקדים וכי הדרך שבה נוהלו החקירות מעידה על כך שכבר בשלב מוקדם הבינו החוקרים כי ראש הממשלה לא ביצע כל עבירה. "לכן", כך נכתב במסמך, "הם לא חקרו עבירה, אלא המציאו עבירה ואז ביצעו מעשים פליליים כדי להוכיח אותה".

בין הטענות שנשלחו לבית המשפט: חוקרי המשטרה שיקרו לבית המשפט כשביקשו לערוך חיפוש בביתה של אישה צעירה שנשאלה שאלות חודרניות ביחס לטיב הקירבה ומהות מערכת היחסים בינה לבין ניר חפץ. המקורבת לא נחקרה באזהרה וצו החיפוש נועד לחשוף פרטים שאינם קשורים לחקירה כדי לאיים על חפץ שיחתום על הסכם עד מדינה.

ההחלטה על בקשת תיקון כתב האישום בעקבות פגמים שנפלו בו, פורסמה לראשונה בכאן חדשות. מטעמו של נתניהו נטען, בין השאר, כי בכתב האישום מתייחסים אליו ואל משפחתו יחד, במקום הכלל שלפיו מתייחסים לנאשם בלבד. בכך, הוסיף ראש הממשלה, יוצרים "הלחמה מלאכותית" בין הפעולות של רעייתו בכל הנוגע לקבלת המתנות, בלי להבדיל ביניהם.

הפופולריים