ח"כ גפני: בחירות בתקופת קורונה בלי תקציב - אסון למשק ולמדינה

ח"כ גפני: בחירות בעת קורונה ובלי תקציב - אסון

ממלא מקום מנכ"ל משרד האוצר ערן יעקב: נהיה מוכנים להגשת תקציב המדינה לממשלה בתחילת דצמבר • השר אלי כהן מהליכוד: כחול לבן מתנהגת כמפלגת אופוזיציה מתוך הממשלה
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
יו"ר ועדת הכספים ח"כ משה גפני מיהדות התורה, 03.03.20
צילום: צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

יו"ר ועדת הכספים ואחד מראשי יהדות התורה, ח"כ משה גפני, התייחס היום (חמישי) למשבר בקואליציה סביב סוגיית התקציב ואמר כי "אני לא מעלה בדעתי שיהיה מצב שבתקופת הקורונה בלי תקציב - נלך פתאום לבחירות. זה יהיה אסון למשק ולמדינה".

חבר הכנסת גפני אמר לירון דקל ולחיים לוינסון בכאן רשת ב' כי הוא מעריך שראש הממשלה אינו מעוניין בבחירות. לדבריו הליכה לבחירות מצד כחול לבן היא הדבר הכי חמור שהם יכולים לעשות, גם לגבי האזרחים וגם לגבי המצביעים שלהם. גפני מתח ביקורת על יו"ר כחול לבן, השר בני גנץ, שאינו מקדם את חוק הגיוס אף שבעבר הצהיר כי יעשה זאת.

האזינו לריאיון המלא עם יו"ר ועדת הכספים ח"כ משה גפני, בכאן רשת ב

ממלא מקום מנכ"ל משרד האוצר, ערן יעקב, התראיין בתוכנית גם הוא, ואמר: נהיה מוכנים להגשת תקציב המדינה לממשלה בתחילת דצמבר. יעקב התייחס למאבק הכלכלי של בעלי העסקים ואמר כי "מרבית העסקים שנפגעו מקבלים מענקים כמו שהממשלה קבעה. לפי מפלס הטענות שבאים אלינו ומפלס התודות שבאים אלינו - אני חושב שזה מספיק. אין ספק שיש כאלה שעדיין נפגעים ולבנו איתם, אנחנו עושים מאמצים עילאיים כדי לאפשר להם לקבל".

שלשום, בג"ץ הוציא צו על תנאי המורה למדינה ולכנסת לנמק עד 15 בדצמבר - מדוע לא יבוטל תיקון חוק יסוד הכנסת שאִפשר לדחות את מועד אישור התקציב ל-23 בדצמבר. בג"ץ ציין כי התיקון התקבל תוך שימוש לרעה בסמכות הכנסת. הדיון בעתירות הנוגעות לכך יועבר להרכב מורחב של תשעה שופטים.

השר אלי כהן מהליכוד תקף גם הוא את גנץ, ואמר כי התנהלותו של יו"ר כחול לבן מלמדת כי הוא מעוניין בבחירות. השר כהן אמר לרן בנימיני, בתוכנית "הבוקר הזה" בכאן רשת ב', כי בליכוד רוצים להמשיך בשותפות עם כחול לבן, אך לא ניתן לעשות זאת כל עוד המפלגה הזו מתנהגת כמפלגת אופוזיציה מתוך הממשלה. כהן הגיב בביטול על סקרים מחמיאים למפלגת ימינה ואמר כי כבר היו מפלגות שקיבלו תמיכה גדולה בסקרים ולבסוף לא עברו את אחוז החסימה.

בתוך כך, כעס ואכזבה במפלגת ימינה מכך שנפתלי בנט נעדר מההצבעה על החוק של ח"כ בצלאל סמוטריץ' - לקבוע חובת צינון של עשור על היועץ המשפטי לממשלה ועל פרקליט המדינה, לפני שיוכלו להתמנות לשופטים בבית המשפט העליון. מלשכתו של בנט נמסר שהוא היה באירוע משפחתי שנקבע זמן רב מראש ולכן נעדר.

הפופולריים