4 מ-7 חיוביים לקורונה בכניסה לאילת - שליליים

4 מ-7 חיוביים לקורונה בכניסה לאילת - שליליים

הבדיקות המהירות מזייפות: בחברת סופיה טענו כי אלה "נתונים מצוינים"
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
תחנת בידוק באילת, בדיקת קורונה מהירה סופיה
צילום: צילום: אוליבייה פיטוסי, פלאש 90

פרסום ראשון - הבדיקות המהירות מזייפות: מתוך שבעה בני אדם שאובחנו כחיוביים לקורונה בכניסה לאילת - 4 נמצאו שליליים בבדיקת PCR.

אתמול (ראשון) החלו לבצע בדיקות בעיר אילת באמצעות מכשירי הסופיה המהירים. הבדיקה הנוספת נעשתה כתוצאה מהנחיות משרד הבריאות לבצע אימות לכל לבדיקה חיובית עקב אי דיוקים בבדיקות סופיה, כפי שפרסמנו לראשונה לפני כארבעה שבועות.

שתי קופות חולים כבר הפסיקו להשתמש בבדיקת סופיה ושתי קופות אחרות ובתי החולים צמצמו את השימוש בגלל אי הדיוקים.

מסופיה ישראל נמסר בתגובה: "אלו נתונים מצוינים העומדים בהגדרות משרד הבריאות ומנעו מחיוביים מאומתים להיכנס לעיר והשיגו את המטרה של איים ירוקים. מתוך יותר מ-2,300 בדיקות שנערכו באמצעות מכשיר נייד וחכם בלי מעבדה מצאנו 7 חיוביים ושהתברר שרק 3 אכן חולים - בהחלט מתאים להשגת המטרה. וכל זאת באמצעות הטכנולוגיה הניידת של סופיה, שאושרה על ידי ה-FDA ומשרד הבריאות".

בכיר במשרד הבריאות על אמינות הבדיקות: יתרון למהירות על פני דיוק

אתמול פורסם בתוכנית "הבוקר הזה" בכאן רשת ב כי במשרד הבריאות אומרים שאפשר לעשות בדיקות מהירות לקורונה באיים הירוקים ובאזורים הדומים להם, אף שאמינותן עומדת על כ-60% בקרב חולים ללא תסמינים.

בכיר במשרד אמר לכאן חדשות כי רגישותן של הבדיקות המהירות גבוהה יותר בקרב אנשים מדבקים מאוד, וניתן להשתמש בהן מכיוון שיש יתרון למהירות על פני הדיוק. הדברים נאמרו בתגובה להאשמות של הסתדרות עובדי המעבדות ולפיהן הבדיקות אינן אמינות ולא מדויקות וכי בעיר אילת עלולים להסתובב חולי קורונה שאינם יודעים זאת.

מהחברה המייצרת את הבדיקות המהירות נמסר כי מדובר בחדשות כזב וכי הן אושרו על ידי מנהל המזון והתרופות האמריקני ומשרד הבריאות. ממשרד הבריאות נמסר כי העובדה שטכנולוגיה פחות מדויקת אינה אומרת שאין מקום להשתמש בה.

הפופולריים