זחאלקה לכאן חדשות: "בעד מאבק עממי לא אלים נגד הכיבוש"

זחאלקה: "בעד מאבק עממי לא אלים נגד הכיבוש"

יו"ר בל"ד התייחס בריאיון לגאולה אבן-סער לדבריו בכאן רשת ב וטען: "יש הבדל בין הפגנות נגד התנחלות לבין סגר על עזה" • סמוטריץ' וסופר פנו למנדלבליט בעקבות דבריו של חבר הכנסת לשעבר שקרא לפלסטינים לפתוח במרד אזרחי: "100 אלף פלסטינים יכולים לכתר התנחלות ולהפריד אותה מהעולם"
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
זחאלקה וסמוטריץ'
צילום: יונתן זינדל והדס פרוש, פלאש 90

יושב ראש בל"ד ד"ר ג'מאל זחאלקה התייחס היום (רביעי) בריאיון לגאולה אבן-סער לקריאתו בכאן רשת ב להתקוממות עממית של הפלסטינים. בתוכנית "ערב ערב" בכאן 11 אמר כי "אני בעד שיתקיים מאבק עממי לא אלים של מאות אלפי פלסטינים נגד הכיבוש. יש הבדל גדול בין אנשים שמפגינים נגד התנחלות כפעולת מחאה, לבין סגר על רצועת עזה שאנשים חיים שם בתת תנאים".

מוקדם יותר, פנו חברי הכנסת מימינה, בצלאל סמוטריץ' ואופיר סופר, ליועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט בדרישה לפתיחת חקירה פלילית נגד זחאלקה. "יש לשים גבול לאזלת היד של מערכות אכיפת החוק אל מול התמיכה בטרור מצד מנהיגים של ערביי ישראל בעבר ובהווה", כתב חבר הכנסת סמוטריץ' בפנייתו למנדלבליט. 

אמש אמר חבר הכנסת לשעבר זחאלקה בתוכנית "כאן הלילה" כי "צריך לעשות פעולות שיביאו לקיצו של הכיבוש הישראלי. אני מתכוון לזה שתהיה התקוממות עממית, מרי אזרחי, בגדה המערבית נגד הכיבוש".

האזינו לקטע הריאיון עם חבר הכנסת לשעבר

הוא יו"ר בל"ד הוסיף בריאיון ליעקב אייכלר כי "מאה אלף פלסטינים יכולים לכתר התנחלות ולהפריד אותה מהעולם". את הדברים אמר בתגובה על הודעת הרשות הפלסטינית על חידוש התיאום הביטחוני עם ישראל.

בריאיון הבוקר בתוכנית קלמן וליברמן בכאן רשת ב, זחאלקה לא חזר בו מהדברים והוסיף: "אין עם שקיבל עצמאות מכיבוש או קולוניאליזם בלי לעשות מאבק. ישראל לא בשלה להסדר וצריך להפעיל לחץ. העם הפלסטיני נכווה מספיק ומציע הסדר הוגן - מדינה פלסטינית בגבולות 67, וישראל דוחה זאת בתוקף. מה אתם רוצים מדינה דו-לאומית? אנחנו לא ניעלם".

האזינו לריאיון המלא הבוקר בכאן רשת ב

הפופולריים