ח"כ חיים כ"ץ בהקלטה: אצביע בעד חוק ההסדרה הקטן, גם אם זה בניגוד לקואליציה

חיים כ"ץ בהקלטה: אצביע בעד חוק ההסדרה הקטן

את הדברים אמר כ"ץ בסיור של שדולת ארץ ישראל בכנסת במאחזים לא מוסדרים: "אני מקווה שכל חברי השדולה שעברו פה היום, והיו בסיור ולמדו, יצביעו איתי". בתקופה הקרובה צפוי להתחיל קמפיין בהתיישבות, שמטרתו להפעיל לחץ על ראש הממשלה בנימין נתניהו להסדיר את היישובים הללו דווקא בחודשים הקרובים, מחשש שטראמפ יפסיד בבחירות
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
חיים כץ בהצבעה על חסינותו במליאת הכנסת, 17.02.20
צילום: צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

בהקלטה מתוך סיור של שדולת ארץ ישראל בכנסת במאחזים לא מוסדרים, שהגיעה היום (ראשון) לידי כאן חדשות, נשמע ח"כ חיים כ"ץ מהליכוד מנסה לשכנע חברי כנסת להצביע בעד "חוק ההסדרה הקטן", גם אם זה אומר להצביע נגד עמדת הקואליציה. בהקלטה נשמע כ"ץ אומר: "בצלאל (סמוטריץ') הניח את הצעת החוק שלנו, של השדולה, ואז שאלו אותי 'תגיד, אתה תצביע נגד החלטה (של הקואליציה)?'. אז אמרתי שכן, אני אצביע בעד ההחלטה הזו".

עוד אמר כ"ץ: "אני מקווה שכל חברי השדולה שעברו פה היום, והיו בסיור ולמדו, וואלה יצביעו איתי. למדנו שהרבה לא מצביעים לפי החלטת הקואליציה, ופה אנחנו צריכים להצביע לפי החלטת הלב". בהמשך אומר כ"ץ לחברי השדולה: "נצביע, מה קרה?".

"חוק ההסדרה הקטן" נקרא בשמו הרשמי "חוק מרקם החיים", ומטרתו הסדרת החיים בהתיישבות הצעירה ביהודה ושומרון - אותם יישובים שטרם הוסדרו חוקית אך יש כוונה של המדינה לעשות זאת בהמשך.

בהצעת החוק מבקשים להסדיר את מתן שירותי המים, החשמל, האינטרנט ושאר השירותים השוטפים, שכיום אינם מונגשים ליישובים. בתקופה הקרובה גם צפוי להתחיל קמפיין בהתיישבות, שמטרתו להפעיל לחץ על ראש הממשלה בנימין נתניהו להסדיר את היישובים הללו דווקא בחודשים הקרובים. זאת מתוך הנחה כי במידה שטראמפ יפסיד בבחירות בארצות הברית - יישאר חלון זמן קצר עד ינואר שבו עוד יהיה ניתן לפעול להסדרת היישובים.

הפופולריים