מינוי החשב הכללי | בכחול לבן מתנגדים: "יש הרבה מינויים שמחכים"

כחול לבן נגד כ"ץ: מתנגדים למינוי חשב כללי מחר

במפלגתו של גנץ צפויים להמשיך להתנגד לאישור המינוי מחר. כ"ץ: הם מאיימים למנוע את המינוי משיקולים פוליטיים" • בחוסן לישראל יתכנסו לדון באפשרות של פשרה בנושא התקציב, לצד קביעת מועד להחלטה על פירוק הממשלה
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
ישראל כ"ץ ובני גנץ
צילום: צילום: דוד כהן, פלאש 90

בכחול לבן התייחסו לדרישתו של שר האוצר ישראל כ"ץ לאשר בישיבת הממשלה מחר מינוי של חשב כללי ואמרו: "יש הרבה מינויים להעביר שמחכים לא פחות זמן". הערב (שבת) פורסם בחדשות השבת שמפלגתו של גנץ צפויה להמשיך להתנגד להעלאת המינוי לאישור הממשלה.  

מוקדם יותר הודיע שר האוצר כי הוא מעוניין להביא לאישור את מינויו של יהלי רוטברג לתפקיד החשב הכללי. בפוסט שכתב בחשבון הפייסבוק שלו טען כ"ץ: "כחול לבן מאיימת למנוע את המינוי בגלל שיקולים פוליטיים של תן וקח. למנוע מינוי חשב כללי בתקופה זאת, זה כמו למנוע מינוי רמטכ״ל לצה״ל באמצע מלחמה". אם יאושר המינוי, רוטברג יחליף את רוני חזקיהו, שהודיע על התפטרותו בחודש יולי ועזב את התפקיד ביום חמישי. 

בתוך כך, מחר יתכנסו חברי "חוסן לישראל" של גנץ לדון במהלכים הבאים שלהם. הנטייה בכחול לבן היא להתפשר גם על העברת תקציב 2021 בחודש ינואר, ולא רק בדצמבר - כפי שאמרו בתחילה. אחד מהרעיונות שיידונו הוא לחוקק הארכה של מועד העברת תקציב 2020 עד לזמן שבו ניתן להעביר מבחינה טכנית את תקציב 2021 - כך שיאשרו את שניהם יחד. 

עוד ידונו חברי חוסן לישראל על המועד שבו יקבעו אם לפרק את הממשלה, כשאחד התאריכים שנמצאים על הפרק הוא 23 בנובמבר - חודש לפני המועד הנוכחי להעברת תקציב 2020.

הפופולריים