בכירים בליכוד מאשימים את ניסנקורן במבוי הסתום שאליו נקלעו עם כחול לבן

הליכוד: ניסנקורן אשם במבוי הסתום עם כחול לבן

לטענת הבכירים במפלגה, עד ששר המשפטים לא יזוז הצידה או עד שהשפעתו על מדיניות כחול לבן לא תיפסק, לא יהיה ניתן לפתור את המשבר ואת המחלוקת סביב התקציב • ח"כ יעלון על תמיכת המשותפת בהצבעת אי אמון: "הצבעה אחת כדי להציל את המדינה"
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
נתניהו וניסנקורן
צילום: צילומים: פלאש 90

בכירים בליכוד מפנים אצבע מאשימה כלפי שר המשפטים אבי ניסנקורן ביחס למבוי הסתום שאליו נקלעו הליכוד וכחול לבן, ולעימות המתמשך ביניהם סביב סוגיית התקציב ושאר הנושאים שבמחלוקת, כך פורסם הבוקר (ראשון) בתוכנית "הבוקר הזה" בכאן רשת ב. לטענת הבכירים, עד שניסנקורן לא יזוז הצידה או עד שהשפעתו על מדיניות כחול לבן לא תיפסק, לא יהיה ניתן לפתור את המשבר ואת המחלוקת סביב התקציב.

לדברי אותם בכירים בליכוד "אין הרבה מה לעשות כל עוד ניסנקורן מכתיב שם את הטון. ההחלטה לרוץ קדימה עם מינוי פרקליט מדינה, בניגוד להסכם הקואליציוני, היא החלטה שלו. וזו רק דוגמה אחת לקו שהוא מושך אליו. זה רק חלק קטן מבעיה הרבה יותר רחבה של ההתנהלות שלו, שסביר להניח שרק תלך ותחמיר עוד".

בסביבתו של שר המשפטים אמרו בתגובה: "זו לא הפעם הראשונה שבליכוד מודים בגלוי שמעורבים שיקולים פוליטיים בהחלטותיהם. אם הליכוד ימנע את אישורו של תקציב המדינה, בעת משבר כלכלי חמור, יתברר שהם זנחו סופית את השיקול הלאומי לטובת שיקולים אישיים. כחול לבן והשר ניסנקורן לא יאפשרו להכניס פוליטיזציה בהליך מינוי בכירים ובמינוי פרקליט המדינה".

יעלון על תמיכת המשותפת: זו הצבעה אחת כדי להציל את המדינה

חבר הכנסת משה יעלון, מיש עתיד-תלם התייחס הבוקר לתמיכת המשותפת בהצבעת אי אמון קונסטרוקטיבית, כדי להחליף את נתניהו בלי בחירות. חבר הכנסת מיש עתיד-תלם אמר לאריה גולן בכאן רשת ב כי "אנחנו מדברים על הצבעה אחת כדי להציל את המדינה".

האזינו לריאיון המלא עם חבר הכנסת יעלון

יעלון הוסיף כי ראש הממשלה בנימין נתניהו ממשיך לשקר ופוגע באמון הציבור. "אם ההישג כל כך חשוב מדוע לא אמר ראש הממשלה מיד ששילמנו עליו מחיר כפי שאמרו האמריקנים?" שאל יעלון. "נתניהו אומר שלא שיתף את שר הביטחון בני גנץ ואת שר החוץ גבי אשכנזי כי פחד שידליפו לאיראן? לאן הגענו?" שאל יעלון.לדבריו, יש כאן משבר אדיר וצריך להפסיק את כהונת נתניהו כמה שיותר מהר, נתניהו רוצה להסית את תשומת הלב ממה שקורה כאן. יעלון טען כי אם נתניהו לא היה ראש ממשלה היינו משלמים על ההסכם מחיר הרבה יותר נמוך.

הפופולריים