נציגת משרד החינוך: לא תהיה אפליה מגדרית במערכת החינוך החרדית

"לא תהיה אפליה מגדרית במערכת החינוך החרדית"

ועדת הכנסת לקידום מעמד האישה התכנסה לדיון חירום בנושא המתווה לפתיחת הישיבות והתלמודים. מנהלת מינהל החינוך החרדי: "הכול שווים בפני החוק, משרד החינוך לא פרסם שום מתווה מפלה"
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
עקיבא וייס/ חוזרים לישיבות
צילום: עקיבא וייס/ חוזרים לישיבות

המתווה לפתיחת הישיבות והתלמודים: נציגת משרד החינוך הבהירה הבוקר (שלישי) כי לא תהיה אפליה מגדרית במערכת החינוך החרדית. בדיון חירום שקיימה ועדת הכנסת לקידום מעמד האישה אמרה ממלאת מקום מנהלת מינהל חינוך חרדי במשרד החינוך, רות אלמליח, כי הכול שווים בפני החוק וכי משרד החינוך לא פרסם שום מתווה מפלה. לדבריה, אם יוצגו למשרד מקרים כאלה, הם יטופלו מיד.

דיון ועדת הכנסת לקידום מעמד האישה, הבוקר

בשבוע שעבר נחשף בכאן חדשות המתווה לפתיחת התלמודים והישיבות. על פי המתווה, התלמידים הבנים יחזרו ללמוד בקבוצות קטנות וישתמשו בכיתות הריקות של הבנות - שיישארו בבית. המתווה קיבל את תמיכת הפלגים הספרדים, הליטאים והחסידים.

בהמשך, הדגישה גם נציגת היועץ המשפטי לממשלה כי אין כל דרך משפטית להצדיק מתווה מפלה. יו"ר הוועדה לקידום מעמד האישה, חבר הכנסת עודד פורר מישראל ביתנו, אמר בוועדה כי יש לחקור אם מוסדות חינוך שנפתחו שלא כחוק משתמשים בכיתות של בנות כדי לאפשר כיתות מרווחות יותר לבנים.

שלשום הודיע חבר הכנסת משה גפני מדגל התורה לראש הממשלה בנימין נתניהו כי הלימודים בתלמודי התורה יימשכו בהוראת הרב קניבסקי. ב"חדשות הערב" בכאן 11 דווח כי לדברי גפני, נבחנת האפשרות למציאת מתווה מוסכם של צמצום מספר הילדים בכיתות ושל לימוד במרחבים גדולים ומרווחים. "אנו מאמינים שלא תצא תקלה מתחת ידו של גדול הדור", אמר גפני.

הפופולריים