כמה עלתה הנסיעה לגואטמלה של אשת ראש הממשלה?

כמה עלתה הנסיעה לגואטמלה של אשת ראש הממשלה?

לבקשת כאן חדשות: נחשפו פרטי הנסיעה מלפני כשנתיים, שעלותה עמדה על כ-200 אלף שקלים. את הנפח העיקרי במחירי הטיסה תפסו טיסותיהם של שרה נתניהו ומזכיר הממשלה צחי ברוורמן, שעמדו יחד על יותר מ-50 אלף שקלים
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
שרה נתניהו בגואטמלה
צילום: -

בדצמבר 2018 ביקרה רעיית ראש הממשלה, שרה נתניהו, בגווטאמלה במסגרת משלחת שבה לא השתתף בנימין נתניהו. שרה נתניהו השתתפה במשלחת רשמית של משרד החוץ, על אף שאין לה מעמד דפלומטי רשמי. לאורך כל התקופה שחלפה מאז, לא נענו במשרד ראש הממשלה לבקשת "כאן חדשות" למסור מידע על אודות הנסיעה, שאת הוצאות האירוח שלה שילמה ממשלת גואטמלה, אבל עדיין עלתה למדינה כ-200 אלף שקלים.

היום (רביעי) נחשפו ב"חדשות הערב" סעיפי ההוצאות, בתשובה לעתירה שהגישו בשם תאגיד השידור עורכי הדין טלי ליבליך ובר לאודון ממשרד "ליבליך מוזר". 

סיעפי ההוצאות
<> הוצאות הטיסה והשהיה של שרה נתניהו והצוות שליווה אותה עמדו על 100 אלף שקלים.
<> הוצאות האבטחה עמדו על 80 אלף שקלים.
<> הוצאות נוספות עמדו על כ-20 אלף שקלים.

את הנפח העיקרי במחירי הטיסה תפסו טיסותיהם של שרה נתניהו ומזכיר הממשלה צחי ברוורמן, שעמדו יחד על יותר מ-50 אלף שקלים. לטיסות התלוו גם אנשי משרד ראש הממשלה טופז לוק ויאיר קספריוס, שהוצאות הטיסה והשהייה שלהם עמדו על כ-11 עשר אלף שקלים כל אחד.

מלשכת ראש הממשלה נמסר: "רעיית ראש הממשלה, הגברת נתניהו, הוזמנה כאורחת כבוד על ידי נשיא גואטמלה ורעייתו, הגברת הראשונה פטריסיה דה מוראלס, לביקור במדינה במסגרת משלחת של משרד החוץ שהגברת נתניהו עמדה בראשה, כאות לידידות בין המדינות ולחיזוק מחויבותן ההדדית. רעיית ראש הממשלה קיבלה את אות הכבוד הגבוה ביותר שיש לגואטמלה שנותנים למנהיגים שנשיא גואטמלה רואה בהם חשיבות – "הנחת ורד השלום", וזוהי הפעם הראשונה שאות זה ניתן לרעיית מנהיג. 

"כמו כן, רק לפני מספר ימים הודיעה הונדורס כי תפתח שגרירות בירושלים. הנושא הועלה על ידי רעיית ראש הממשלה במהלך ביקורה בזמן ארוחת צהריים עם נשיא גואטמלה ורעייתו בה הציעה הגברת נתניהו שגם הונדורס תעביר את שגרירותה לירושלים ונשיא גואטמלה מיד התקשר לידידו נשיא הונדורס במעמד הגברת נתניהו והעביר את בקשתה. זוהי תרומה משמעותית מדינית נוספת מביקור זה. ממשלת גואטמלה כיסתה את הוצאות האירוח של הגברת נתניהו, למעט כרטיס הטיסה. תקציב הביקור אושר על ידי החשב הכללי.

"במסגרת המשלחת שארגן משרד החוץ, השתתפו רעיית ראש הממשלה והמשלחת באירועים רשמיים בנושאי בריאות, הצלת חיים, סיוע הומניטרי לילדים שהיו זקוקים לתרופה מצילת חיים אותה הביאו רעיית ראש הממשלה ומשרד החוץ מישראל. כמו כן הגברת נתניהו הניחה אבן פינה יחד עם רעיית נשיא גואטמלה להקמתו מחדש של כפר שנהרס בהתפרצות הר געש שזכה להיקרא בשם "ירושלים החדשה". הביקור סוקר בהרחבה בתקשורת של גואטמלה ומדינות האזור ובשידורים ישירים בתחנות הטלוויזיה המקומיות. הביקור היווה נדבך נוסף להידוק היחסים המיוחדים בין המדינות, ותרם רבות לקידום הקשרים יחד עם ביקור הגומלין של רעיית הנשיא מוראלס בישראל בהזמנת הגברת נתניהו.

"משרד החוץ מוציא ומתקצב משלחות של אישים בולטים, לרבות אמנים, סופרים וספורטאים כדי שייצגו את מדינת ישראל, זאת במסגרת פעילות המשרד להידוק הקשרים עם מדינות רבות בעולם. מעניין אם אתם גם שואלים לגבי נסיעותיהם של חברי וחברות כנסת, שרים ושרות שעליהם מדינת ישראל משלמת הן את עלויות הטיסה והן את עלויות השהייה לרבות מלונות והוצאות נוספות במשך ימים רבים".

הפופולריים