ניסנקורן: ועדת חקירה לשופטים? "אסור שנושאים כאלו יהיו לגיטימיים"

ניסנקורן: "אסור שנושאים כאלו יהיו לגיטימיים"

שר המשפטים תקף הערב את הצעת החוק של ח"כ סמוטריץ' שנפלה הבוקר במליאה וטען: "להצעת החוק הייתה מטרה אחת בלבד – לשים את השופטים על המוקד". סמוטריץ' מצידו האשים את הליכוד: עומד "כחומה בצורה" נגד תיקון מערכת המשפט
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
ניסנקורן סמוטריץ'
צילום: צילום: יונתן זינדל והלל מאייר, פלאש90

אחרי נפילת הצעת החוק שקראה להקמת ועדת חקירה פרלמנטרית לבדיקת ניגודי עניינים לשופטים, התראיין הערב (חמישי) שר המשפטים אבי ניסנקורן לתוכנית "שלי גואטה" בכאן רשת ב ואמר כי להצעת החוק הייתה "מטרה אחת בלבד – לשים את השופטים על המוקד". השר הוסיף ואמר כי "נושאים כאלה אסור שיהיו לגיטימיים".

האזינו לריאיון עם שר המשפטים אבי ניסנקורן

בריאיון התייחס שר המשפטים גם לפרשת אום אל-חיראן, וסירב לקבל את טענות ראש הממשלה לפיהן הפרשה טויחה כדי לפגוע בו. "אי אפשר לקחת מקרה טראגי ולהפוך אותו למה שהוא לא. זה לא קשור לתיקי ראש הממשלה. לקחו את האמירות של שי ניצן והוציאו אותן מפרופורציה", אמר.

אחרי שבשבוע שעבר הואשם ניסנקורן על ידי עמיתו לממשלה דודי אמסלם כי הוא "עבד של מנדלבליט", אמר שר המשפטים כי המצב בו היועץ המשפטי לממשלה משמש זמן רב כממלא מקום פרקליט המדינה, אינו תקין. "צריך לסיים את זה ולמנות פרקליט מדינה בצורה מסודרת", אמר.

סמוטריץ': ניסיתי להציב מראה בפני הפחדנות של הליכוד

"כבר 13 שנה שהליכוד בשלטון, ולא רק שאינו עושה דבר כדי לתקן את מערכת המשפט, אלא עומד כחומה בצורה ויש לו עכשיו אחלה שיתוף פעולה עם אבי ניסנקורן", אמר היום יוזם הצעת החוק, בצלאל סמוטריץ' בריאיון לתוכנית "ערב ערב" בכאן 11. חבר הכנסת מ"ימינה" טען שגם בכהונת חברתו לסיעה איילת שקד כשרת משפטים, תקע הליכוד "מקלות בגלגלים" של פסקת ההתגברות ושל חוקים אחרים שיזמה.

"נתניהו ראש ממשלה 13 שנים בהן הוא ראה כיצד המפלצת הולכת וגדלה והוא האכיל אותה", אמר ח"כ סמוטריץ'. "כעת כשהאש חורכת את שולי גלימתו וזה פוגע בו באופן אישי, פתאום הוא גילה את תחלואי המערכת".

שר התחבורה לשעבר התייחס גם לנסיקתה של מפלגת ימינה בסקרים, ולשאלה העולה מהם - האם תתמוך המפלגה גם בבחירות הבאות בנתניהו לראשות הממשלה. "לא שולל את האפשרות שנתמוך בנתניהו, כמו שאני לא שולל את האפשרות שנתמוך במישהו אחר", אמר. "אנחנו לא מ'כת ביבי' ולא מכת 'רק לא ביבי'". 

הפופולריים