גנץ: "מערכת המשפט לא חפה מבדיקה"

גנץ: "מערכת המשפט לא חפה מבדיקה"

שר הביטחון גיבה את ניסנקורן וציין כי "שר המשפטים צודק בדרישתו לבדוק את התנהלות הפרקליטות בפרשת אום אל חיראן". גנץ הוסיף כי אין בכך קשר לטענות של פרקליטי נתניהו • על היעדרו מטקס חתימת ההסכם עם האמירויות אמר: "זה בסדר שרה"מ נסע בלעדיי, לא צריך לשבת שם בתור סטטיסט"
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
השר בני גנץ בריאיון לדוריה למפל בחדשות הערב
צילום: -

שר הביטחון בני גנץ התייחס הערב (שני) לקריאות לפתוח בבדיקה נגד הפרקליטות בשל התנהלותה בפרשת אום אל-חיראן והירי ביעקוב אל-קיעאן, ואמר כי יש מקום לבדוק את ההתנהלות בפרשה. "מערכת המשפט לא חפה מבדיקה", הדגיש גנץ בריאיון לדוריה למפל בחדשות הערב בכאן 11. עם זאת, כפי שאמר גם בעבר, הדגיש שר הביטחון כי מתקפות מצד השלטון נגד מערכת אכיפת החוק אינן לגיטימיות."יש לנו מערכת משפט ואכיפת חוק טובה בישראל ואנחנו צריכים להגן עליה", אמר. 

בהמשך לכך, גיבה גנץ את שר המשפטים אבי ניסנקורן שביקש אתמול מנציב הביקורת על התביעה לפתוח בבדיקת התנהלות הפרקליטות ומח"ש בפרשה. "מדובר באירוע טרגי שלא היה צריך להיגמר כפי שנגמר. השר ניסנקורן צודק בדרישתו לבדיקה זו", טען גנץ. 

גנץ: "זה בסדר שרה"מ נסע בלעדי לוושינגטון, אני לא צריך לשבת בתור סטטיסט ולמחוא כפיים. יש לי פה המון עבודה"

בדומה לניסנקורן, הדגיש גנץ כי הוא לא מוצא קשר בין ההתנהלות בפרשת אום אל-חיראן לבין הטענות הנוגעות לתיקי נתניהו. בחמישי האחרון, תקף נתניהו את פרקליט המדינה לשעבר שי ניצן בטענה שסייע לטייח את חקירת מותו של אל-קיעאן, כדי לא לפגוע בשמם של אלו שניהלו את חקירות ראש הממשלה. "מפכ"ל המשטרה ופרקליט המדינה הפכו אזרח חף מפשע למחבל כדי לפגוע בי", אמר נתניהו בהצהרה שנתן בשידור חי. בקריאתו לערוך בדיקה של האירוע הדגיש ניסנקורן כי זו "תסייע לחזק את המערכת ואת אמון הציבור בה".

בהמשך הריאיון התייחס השר גנץ לעובדה שלא הוזמן להצטרף לנתניהו לטקס חתימת ההסכם עם איחוד האמירויות ועם בחריין, שייערך מחר בבית הלבן. "זה בסדר שרה"מ נסע בלעדי לוושינגטון, אני לא צריך לשבת בתור סטטיסט ולמחוא כפיים. יש לי פה המון עבודה", אמר.

באשר לסגר המתקרב ולתאריך היציאה ממנו אמר גנץ כי "צריך לוודא שהתחלואה יורדת באופן עקבי, ושאנחנו מסוגלים לשלוט על מגמות התחלואה כדי לצאת מהסגר". בהתייחס לביקורת על כך שמערך החקירות האפידמיולוגיות לאיתור מגעים לא מתפקד כראוי, אמר גנץ כי "מערך התחקור של פיקוד העורף ברמלה כבר עובד ביעילות, יש שם מאות חוקרים ואלפי תחקורים ביום. צריך להוריד את היקף הנדבקים שצריך לתחקר, כדי להשתלט על התפשטות הנגיף. אני מאמין ביכולת להתמודד עם המגפה, ומאמין שנוכל להביא אותה להיקפים נשלטים ואף לחיות בשגרת קורונה, עד אשר יימצא חיסון".

הפופולריים