ליברמן: "נתניהו דואג לעצמו ולא לציבור – ההחלטות שלו לא חוקיות בעליל"

ליברמן: "ההחלטות של נתניהו לא חוקיות בעליל"

בריאיון לחדשות הערב סירב יושב ראש ישראל ביתנו לחזור בו מקריאתו למרוד בהנחיות הקורונה וטען: "מי שקורא לא לציית לחוק הם ראש הממשלה ולהקת המעודדות סביבו"
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
ריאיון עם אביגדור ליברמן בחדשות הערב, 07.09.2020
צילום: -

יושב ראש ישראל ביתנו, חבר הכנסת אביגדור ליברמן, לא חוזר בו מקריאתו היום (שני) לציבור למרוד בהנחיות הממשלה בטענה שהן לא חוקיות. "החלטות הממשלה אינן מקצועיות, הן נועדו לשמור על שלמות הקואליציה", אמר בריאיון לחדשות הערב בכאן 11. לדבריו, "הממשלה גורמת לאנרכיה בישראל ומפקירה את האינטרס הציבורי, דבר שלא היה כמותו מקום המדינה. הממשלה לא מתכנסת והקבינט לא מתפקד, ההחלטות מתקבלות כמו חלטורה. נתניהו מקבל החלטות בלתי חוקיות בעליל על בסיס לחץ פוליטי. אם הוא היה דואג לציבור – הוא היה מעביר את האחריות לאנשי מקצוע".

יושב ראש ישראל ביתנו הוסיף כי "דרעי, ליצמן וגפני איימו על ראש הממשלה שלא ישתפו איתו פעולה אם יגבה את גמזו. מי שקורא לא לציית לחוק הם ראש הממשלה ולהקת המעודדות סביבו. אני אמרתי לציבור להתנהל לפי השכל הישר". ליברמן סבור כי "צריך להעביר את האחריות מקבינט הקורונה למערכת הביטחון וראשי הערים".

אחרי שליברמן אמר היום בישיבת סיעתו כי "החלטות הממשלה אינן חוקיות" והציע לציבור "להתנהל בהתאם לשכל הישר", אמר הערב ראש הממשלה נתניהו בהצהרתו: "לצערי פוליטיקאים מנצלים את המגפה לצרכים פוליטיים וקוראים לאי ציות להנחיות משרד הבריאות והמשטרה - וזו אנרכיה". גם יושב ראש כחול לבן, השר בני גנץ, אמר בתגובה כי הוא "שומע פוליטיקאים שאומרים לא להישמע להחלטות מסוימות ומציע להם לסייע לציבור ולא לעצמם". לדבריו, "הקורונה לא פה כדי להעביר מנדטים ולא ככלי לניגוח פוליטי. זה הזמן להתעשת ולהניח את המחלוקות למען האזרחים".

נשיא המדינה ראובן ריבלין הגיב אף הוא לדברי ליברמן ואמר כי "קריאות לאי ציות אזרחי פוגעות בעקרונות המבטיחים את שלום הציבור כולו, במיוחד ברגעי משבר. היזהרו בדבריכם".

הפופולריים