ראש המל"ל מאיר בן שבת יעמוד בראש משלחת לאיחוד האמירויות

ראש המל"ל יעמוד בראש משלחת לאיחוד האמירויות
ראש המל"ל ובכירים ישראלים יצטרפו למשלחת האמריקנית, שתצא בשבוע הבא מתל אביב לאיחוד האמירויות • לראשונה: שר הביטחון גנץ שוחח עם השר לענייני הגנה באיחוד האמירויות • השניים שוחחו על שיתוף הפעולה הביטחוני בין המדינות: "חולקים אינטרסים ביטחוניים חשובים. שיתוף הפעולה יחזק את יציבות האזור"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
מאיר בן שבת
צילום: צילום: עצמי

הסכם הנורמליזיציה עם איחוד האמירויות: ראש המל"ל ובכירים ישראלים יצטרפו למשלחת האמריקנית שתצא בשבוע הבא מתל אביב לאיחוד האמירויות. כך הודיע הערב (שלישי) ראש הממשלה בנימין נתניהו. "הנחיתי את ראש המטה לביטחון לאומי לצאת בראש משלחת ישראלית מקצועית לשיחות באיחוד האמירויות בשבוע הבא. המשלחת הזאת תפעל יחד עם צוות אמריקני ועם צוות מקביל של איחוד האמירויות, לקדם את השלום והנורמליזציה בן ישראל לאיחוד".

מוקדם יותר פורסם כי שר הביטחון וראש הממשלה החליפי בני גנץ שוחח לראשונה עם שר ההגנה מאיחוד האמירויות מוחמד אל-באוורדי. השניים שוחחו על שיתוף הפעולה הביטחוני בין המדינות.

בהודעה שפרסמה לשכת גנץ נמסר כי השניים דנו באפיקי שיתוף הפעולה האפשריים בין מערכות הביטחון של שתי המדינות ובכוונתם לכונן קשרי עבודה קרובים, רציפים ופוריים. בשיחתם אמר גנץ לאל-באוורדי כי הוא מצפה לפגוש אותו בארץ או באיחוד ברגע שהדבר יתאפשר. השניים סיכמו לשמור על ערוץ פתוח ביניהם ודרך הדרגים המקצועיים.

ביום שלישי שעבר אמר גנץ בהצהרה שמסר לתקשורת כי "ההסכם חשוב ובעל פוטנציאל להתפתחות אזורית מאוד רצויה למדינת ישראל". הוא הוסיף כי לא תקין שלא עודכן על ההסכם המתגבש. בנוסף, הוא התייחס לפרסום לפיו חלק מההסכם כלל היתר למכירת מטוסי F35 לאבו דאבי: "לא טוב שהמטוס הזה יסתובב במקומות אחרים".

הפופולריים