שרים בכחול לבן לפעילים: מרגיז את הליכוד שאנחנו לא מפחדים מבחירות

שרים בכחול לבן לפעילים: לא מפחדים מבחירות

השרים זמיר ושי לפעילי המפלגה על המשבר הפוליטי: גנץ אמר שנתניהו כבר החל את הקמפיין • שי: "אנחנו מנהלים משא ומתן עם גרושה, קשה לנו לנסח את האינטרסים שלהם"
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
בנימין נתניהו, בני גנץ, 14.06.2020
צילום: צילום: מארק ישראל סאלם, פלאש 90

המשבר הפוליטי: בכחול לבן כבר מתחילים להתכונן לבחירות – בשיחת זום של השר אסף זמיר והשר יזהר שי עם פעילי כחול לבן, הם נשמעים אומרים כי שר הביטחון ויושב ראש המפלגה בני גנץ הודיע לחברי כחול לבן כי הקמפיין החל, ושראש הממשלה בנימין נתניהו מוטרד שבמפלגתו לא מפחדים מבחירות. כך פורסם היום (ראשון) בחדשות הערב בכאן 11.

בשיחה נשמע השר שי אומר לפעילים כי בליכוד מודאגים מכך שבכחול לבן לא נרתעים מבחירות: "מוציא אותם מדעתם. זה מתסכל אותם, מרגיז אותם, מפחיד אותם. אין שום משמעות לפשרה שלנו אם הוא יחפש סולם – נחליט אם לתת לו".

עוד אמר השר שי כי "מי שהיו עד לא מזמן חלופה שלטונית והיום הם שרים בממשלת נתניהו, לא רגילים לחטוף ביקורת חריפה כל כך מהציבור. התסכול של השרים הורגש היטב בשיחה". השר זמיר הוסיף: "את דעת הקהל עדיין לא פיצחנו. האתגר שלנו לא חילחל, האתגר שלנו כקבוצה עדיין לא בא לידי ביטוי".

הפעילים הפוליטיים היו סקרנים מאוד באשר לשיחות המשא ומתן עם הליכוד אבל לא נראה שלשרים היו בעבורם תשובות ברורות. השר שי אמר: "אנחנו מנהלים משא ומתן עם גרושה, קשה לנו לנסח את האינטרסים שלהם. אם מדובר בתקציב היינו מוציאים פתרון. אם זה מינויים – נהיה חסרי קיום אם נוותר, ועדיף בחירות".

בשיחה השתתף גם יושב ראש מטה השטח של המפלגה שהודה שהתזמון של הבחירות הוא בעייתי למפלגה. נוסף על כך, במהלך המפגש הפנה אחד הפעילים לאסף זמיר שאלה על שיתוף הפעולה שלו עם חברי הרשימה המשותפת. זמיר הבהיר: "אנחנו עדיין בונים על שיתוף פעולה פוליטי עם חברי הרשימה המשותפת".

בשורה התחתונה, הפעילים של כחול לבן - כמו גם כל אזרחי ישראל - עדיין לא קיבלו את התשובה. גם בשלב הזה הכול פתוח וההחלטה אם לצאת לבחירות היא רק של בנימין נתניהו. השר שי: "יש את המציאות, זה חסר משמעות. או שהוא יחליט שהולכים לבחירות או לא. הפרנויה שלו אם להאריך את הקדנציה, כולם יודעים שזו החלטה של המשפחה. זה מצער מאוד".

הפופולריים