בליכוד הוציאו הודעה נגד ניסנקורן שהגיב: "עלובי נפש"

בליכוד תקפו את ניסנקורן, שהגיב: "עלובי נפש"

המפלגה הוציאה הודעה נגד שר המשפטים עקב סירובו לאפשר שינויים בשיטת מינוי שומרי הסף. "האם ניסנקורן גורר את המדינה לבחירות בגלל עסקה סודית עם מנדלבליט?", נכתב בהודעת המפלגה. ניסנקורן כתב: "לכל מי שמנסה להפיץ שקרים מופרכים ולהמציא פרשה, לא תרתיעו אותי"
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
אבי ניסנקורן
צילום: צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

בליכוד תקפו היום (שישי) את שר המשפטים אבי ניסנקורן סביב סירובו להקים ועדה למינוי בכירים בשירות המדינה, לרבות מינויים במשרד המשפטים, ולאפשר שינויים במינוי שומרי הסף. "האם אבי ניסנקורן גורר את המדינה לבחירות בגלל עסקה סודית עם מנדלבליט שסגר את התיק נגדו?", נכתב בהודעת הליכוד. שר המשפטים הגיב: "לכל מי שמנסה להפיץ שקרים מופרכים ולהמציא פרשה, לא תרתיעו אותי לרגע מההגנה על שלטון החוק. עלובי נפש, המתקפות שלכם רק מחזקות אותי".

המתקפה של הליכוד נוגעת לטענות שהועלו בנושא הבחירות להסתדרות העובדים בשנת 2017, אז ניצח ניסנקורן את שלי יחימוביץ'. היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט הוציא הודעה ובה הבהיר כי הנושא נבחן במשטרה שסברה כי אין מקום להמשך טיפול משטרתי בנושא. היועץ ציין כי השר ניסנקורן איננו חשוד ולא היה חשוד בעבירה כלשהי, ולא התקיימה בעניינו כל חקירה.

לאחר הודעתו של מנדלבליט, כתב השר לביטחון הפנים אמיר אוחנה: "אפשר להרוג את סיפור סגירת הבדיקה נגד שר המשפטים מאוד בקלות, אם יציגו, למשל, שהסגירה התקיימה בסמוך לאחר הפתיחה. מדוע שלא יפורסם המסמך שמציג מתי היועץ המשפטי לממשלה החליט שהבדיקה בעניינו של מי שמכהן היום כשר המשפטים נסגרה?".

על רקע המשבר הפוליטי, סיעת כחול לבן קיימה היום אירוע "קבלת שבת" בכפר המכביה בתל אביב. בתום המפגש פרסם ראש הממשלה החליפי בני גנץ כי "אנחנו לא אנשים של משחקים ותרגילים, אנחנו אנשים של כבוד ותקווה. נפגשנו הבוקר כל כחול לבן להתרכז שוב במה שמחבר בינינו - שונים אך שווים כמו שמדינת ישראל צריכה להיות".

בעקבות המשבר הפוליטי, ועדת השרים לענייני חקיקה תדון ביום ראשון הקרוב רק בהצעות חוק ממשלתיות שנוגעות למשבר קורונה. טרם נקבע מועד לישיבת ממשלה. על רקע דרישת הליכוד לאפשר שינויים במינוי שומרי סף כחלק מאישור החוק לדחיית מועד אישור התקציב אמר אתמול שר המשפטים כי במשמרת שלו נתניהו לא ייגע במינויים. הדברים נאמרו בשיחות שהתקיימו בישיבה סגורה של בכירי כחול לבן ופורסמו אמש בחדשות הערב בכאן 11. 

בישיבה אמר שר החוץ, גבי אשכנזי לניסנקורן כי "היה סיכום עם ביבי שתוקם ועדה ושהליך מינויים ייעשו בהסכמה עם הליכוד. זה הובן גם בעל פה". על כך השיב לו ניסנקורן כי הוא אינו מכיר סיכומים כאלה: "לא יקום ולא יהיה".

הדברים נאמרו כשנותרו שלושה ימים בלבד עד לפיזור הכנסת ונראה שרק אישור החוק לדחיית מועד אישור התקציב יכול למנוע בחירות כשבין כחול לבן לליכוד קיים נתק. ראש הממשלה בנימין נתניהו שוחח אמש  עם גנץ וביקש ממנו לעשות כל מאמץ, כלשונו, למען אזרחי ישראל, כדי לא לגרור את מדינת ישראל לבחירות מיותרות.

הפופולריים