השר הנדל: לא אתן יד לממשלה צרה, לא משנה מה יציעו

הנדל: לא אתן יד לממשלה צרה, לא משנה מה יציעו
שר התקשורת התייחס למשבר בקואליציה: "מתנגד לשבירת הסכמים שנחתמו". הנדל צידד בהעברת תקציב דו-שנתי - "כל היתר חוסר אחריות" • העימות בין הליכוד לכחול לבן על התקציב ותקנון הממשלה נמשך גם היום. בכחול לבן הבהירו לליכוד כי יאפשרו להעלות לממשלה רק סוגיות שקשורות למשבר הקורונה
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
יועז הנדל
צילום: צילום: פלאש 90

שר התקשורת יועז הנדל התייחס היום (שישי) למשבר הקואליציוני בין הליכוד לכחול לבן. "אני מתנגד לשבירת הסכמים שנחתמו, לא אתן יד לממשלה צרה כפי שלא נתתי בעבר, לא משנה מה יציעו לי (והציעו לי כבר הכל)", הבהיר הנדל בפוסט בחשבון הפייסבוק שלו.

"מדינת ישראל זקוקה לממשלה יציבה שמכבדים בה הסכמים קואליציוניים ותקציב לטווח ארוך יותר מחודשיים. כל היתר חוסר אחריות. בזמן משבר כלכלי עם מיליון מובטלים, משימת הממשלה היא לדאוג לאינטרס שלהם ולא לאינטרס הפוליטי", הוסיף שר התקשורת.

העימות בין הליכוד לכחול לבן על התקציב ותקנון הממשלה נמשך גם היום. בכחול לבן הבהירו היום לליכוד כי יאפשרו להעלות לממשלה כל סוגייה דחופה שקשורה למשבר הקורונה, אך לא מעבר לכך. הבוקר התייחס חבר הכנסת רם שפע מהליכוד לאפשרות של בחירות נוספות על רקע המשבר. בריאיון לרן בנימיני בתוכנית "הבוקר הזה" בכאן רשת ב, אמר שפע כי לא מעט מחברי הכנסת של הליכוד מבינים שהדבר לא יעלה על הדעת. לדבריו: "אנחנו מנהלים איתם שיחות. אפשר למנוע בחירות נוספות, אבל לשם כך צריך הרבה אומץ". 

אמש פורסם בכאן חדשות כי ראשי המפלגות החרדיות תיארו בשיחתם את חששם כי הסיכויים לפשר בין ראש הממשלה החליפי בני גנץ לראש הממשלה בנימין נתניהו קטנים. גורם במפלגות החרדיות אמר שנשקלת האפשרות להודיע על פירוק בלוק הימין אם יהיו בחירות. אך גם בין הסיעות החרדיות יש מחלוקת על המסר מכיוון שאין אלטרנטיבות לבלוק עקב העמדות של מפלגות האופוזיציה בנושאי דת ומדינה. 

אתמול אמר שר האוצר ישראל כ"ץ בריאיון לאריה ארליך ויוסי אליטוב בכאן רשת ב כי ההסכם הקואליציוני בין הליכוד לכחול לבן הוא טעות. "שני הצדדים חתמו על דברים וצריך לתקן אותם", אמר שר האוצר. "מי שחתם על ההסכם הזה עשה טעות - נתניהו טעה. בניהול המדינה יש לראש הממשלה מכשולים קשים מאוד. אי אפשר לנהל מדינה עם שני ראשי ממשלה".

בתוך כך, לוח הזמנים של ישיבת הממשלה ביום ראשון טרם פורסם, בשל מחלוקת חריפה בין הליכוד לכחול לבן על תקנון הממשלה. שני הצדדים משתמשים בזכות הווטו המוקנית להם מתוקף ההסכם הקואליציוני. 

הפופולריים