בניגוד להודעת המפלגות החרדיות: משרד הבריאות לא אישר את הגדלת כמות המתפללים בבתי הכנסת

בניגוד להודעה: כמות המתפללים בביה"כ לא תגדל
לטענת גורמים בסביבת שר הבריאות, ישנו חשש מאישור כזה כי אם כמות המתפללים בבתי הכנסת בתשעה באב תגדל – הם יידרשו לאשר למחרת הגדלה זהה גם לרגל חג הקורבן המוסלמי
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
בית הכנסת הגדול בתל אביב, אוגוסט 2013
צילום: צילום: יעקב נעמי, פלאש 90

במפלגות החרדיות מיהרו להכריז אמש שהגיעו לסיכום עם שר הבריאות יולי אדלשטיין על הגדלת מספר המתפללים בבתי הכנסת לקראת התפילות המתוכננות בתשעה באב, אלא שבסביבת שר הבריאות עצמו טוענים היום (שלישי) כי אין שום סיכום שכזה.

לטענתם, ישנו חשש אמיתי מפני אפשרות של הגדלת מספר המתפללים בבתי כנסת בתשעה באב מאחר ולמחרת חל חג הקורבן המוסלמי. לדבריהם, אי אפשר יהיה להגדיל את מספר המתפללים בבתי הכנסת בתשעה באב בלי לאפשר הגדלה זהה של מספר המתפללים במסגדים בחג הקורבן, וזה כבר יוצר חשש להתקהלויות גדולות ובלתי נשלטות.

לכן נערכת כרגע בדיקת מטה במשרד הבריאות ורק לאחריה יוחלט איך להגיב לבקשה של המפלגות החרדיות. בסביבת שר הבריאות הבהירו שאם אנשי המקצוע יגידו שהדבר מסוכן – אין שום סיכוי שבמצב כזה אדלשטיין יאשר את הגדלת מספר המתפללים בתשעה באב. 

יו"ר ש"ס ושר הפנים אריה דרעי מסר אתמול בהודעה המשותפת למפלגות החרדיות: "ציבור בני התורה עוברים בתקופה הנוכחית משבר גדול, ולצערי, הנשירה גדולה. כולנו חייבים לפעול להשגת הסדר ובייחוד לקראת חודש אלול, ימי הרחמים והסליחות – הימים החשובים ביותר מבחינת עולם התורה. לבקשתי, האלוף במילואים רוני נומה לקח על עצמו לסייע בפרוייקט הנוכחי, להסדיר ולתכלל את כל נושא פתיחת הלימודים מול ראשי הישיבות והכוללים".

יו"ר ועדת הכספים ח"כ משה גפני הוסיף אמש: "דרשתי להגדיל את מספר התלמידים בקפסולות שאין חולק על כך שפרויקט הקפסולות הצליח מעל למצופה, כדי שעולם התורה ימשיך ויפרח בייתר שאת לקראת זמן אלול".

הפופולריים