גנץ על המתיחות בצפון: מניחים שיכולים להיות אירועים בגבול

גנץ על המתיחות בצפון: יכולים להיות אירועים

רחפן של צה"ל נפל בשטח לבנון במהלך פעילות מבצעית בגבול • רה"מ החליפי ושר הביטחון על הרג פעיל חיזבאללה: "פעלנו נגד הפעילות האיראנית בסוריה, ואם מישהו מעורב - זה עלול לקרות" • לשכת נתניהו בהודעה לשרי הקבינט: אל תתייחסו למתיחות באזור • סגנו של נסראללה: "שישראל תחשוב מה שהיא רוצה"
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
ספארי מהאגדות | פרק 3
צילום: צילום מסך

המתיחות עם חיזבאללה | צה"ל הודיע הערב כי רחפן צבאי נפל הערב (שני) בשטח לבנון במהלך פעילות מבצעית בגבול. נמסר כי אין חשש לדליפת מידע. מוקדם יותר אמר ראש הממשלה החליפי ושר הביטחון בני גנץ בסיור בפיקוד צפון כי "אנחנו מניחים שיכולים להיות אירועים על הגבול". גנץ התייחס להרג פעיל חיזבאללה, שהחל את המתיחות לפני כשבוע ואמר: "אנחנו יודעים שנפגע פעיל חיזבאללה בסוריה. אני לא מתעסק במה שהוא עושה עם החיילים שלו ולאן הוא שולח אותם. פעלנו נגד הפעילות האיראנית בסוריה, ואם מישהו מעורב - זה עלול לקרות".

זמן קצר לאחר מכן, סגן מנהיג חיזבאללה, נעים קאסם, אמר בריאיון לערוץ הלבנוני אל-מיאדין שהארגון החליט שלא להודיע מה הוא יעשה בתגובה על הרג מותו של פעיל הארגון בדמשק, עלי מוחסין ושישראל תחשוב מה שהיא רוצה. עוד אמר כי "יש לחכות למה שיבוא". 

בד בבד, לשכת ראש הממשלה בנימין נתניהו הוציאה היום הודעה לשרי הקבינט ובה הוראה שלא להתייחס למתיחות בצפון. בהודעה נכתב: "פרט לראש הממשלה ושר הביטחון יש להימנע מהתייחסות תקשורתית למתיחות".

צה"ל העלה כוננות מהשבוע שעבר, לאחר הרג פעיל חיזבאללה בתקיפה מדרום לדמשק. בחיזבאללה הציבו בשנים האחרונות נוסחה לצה"ל ולפיה הארגון יגיב על כל הרג של פעיל. כך היה למשל לפני כשנה באזור אביבים כשחיזבאללה ירה טיל קורנט על אמבולנס של צה"ל. הטיל החטיא, צה"ל הגיב בירי 100 פגזי עשן ובכך סיים וידרדרות ביטחונית נמנעה.

אתמול אמר ראש הממשלה החליפי ושר הביטחון בני גנץ כי לבנון וסוריה יישאו באחריות הישירה לכל פעולה הנעשית משטחן. גנץ קיים אתמול הערכת מצב לקראת המשך ההיערכות בגזרה הצפונית, והנחה את צה"ל להמשיך את הדריכות המוגברת בגזרה. גנץ הדגיש כי ישראל לא תסבול כל פגיעה בריבונותה. "צה"ל ומערכת הביטחון כולה יפעלו מול כל איום על אזרחי ישראל".

בד בבד, ערוץ "אל-מיאדין" הלבנוני דיווח אתמול ממקורותיו כי ישראל העבירה דרך האו"ם מסר לחיזבאללה, ולפיו נטען כי לא התכוונה להרוג את פעיל הארגון, עלי מוחסן, בתקיפה המיוחסת לישראל. עוד דיווח הערוץ כי לא הועברו מסרים אחרים מישראל דרך מתווכים בין-לאומיים אחרים כמו רוסיה. נוסף לכך, ישראל הזהירה את חיזבאללה מפעולת נקם צבאית ובארגון השיבו שהם מסרבים לקבל אזהרות או איומים ישראליים, כך לפי הדיווח.

הפופולריים