משבר ברשימה המשותפת לאחר תמיכת אנשי חד"ש בחוק האוסר טיפולי המרה

משבר במשותפת לאחר תמיכת עודה בחוק טיפולי המרה

מנסור עבאס, יושב ראש רע"מ: קיומה של הרשימה המשותפת תלוי בהתנהגות חבריה בעתיד הקרוב • אתמול שב יו"ר הרשימה המשותפת, איימן עודה והגן על תמיכתו בחוק
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
הרשימה המשותפת, איימן עודה, אחמד טיבי, עופר כסיף
צילום: צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

הסערה סביב החוק האוסר טיפולי המרה יוצרת משבר ברשימה המשותפת. לאחר תמיכתו של יושב ראש הרשימה איימן עודה בחוק שעבר בקריאה טרומית השבוע, אומר היום (שבת) חבר הכנסת מנסור עבאס, יושב ראש רע"מ, כי קיומה של הרשימה המשותפת תלוי איך יתנהגו חבריה בעתיד הקרוב.

האזינו לריאיון ב"מעבירים לראשון":

לדבריו ציבור המשותפת ברובו כועס על העמדה שנקטו חלק מהמפלגות והחברים שבתוכה, וחלקים בציבור דורשים פירוק. עבאס אמר לכאן חדשות כי ציבור הבוחרים מצפה שהחברים והמפלגות יישרו קו, אחרת ייגבר הלחץ בדרישה לצאת מהמשותפת. הוא הוסיף כי סיעת רע״מ לא תוכל להתעלם מעמדת רוב הציבור במיוחד הציבור הדתי והמסורתי שתומך בה.

אתמול הסירה פייסבוק פוסט שפירסם עבאס, איש התנועה האסלאמית, לאחר שנטען כי הפוסט כלל דברי שנאה נגד להט"בים. חבר הכנסת מנסור הגיב על הסרת הרשומה ואמר כי יש מי שסבורים שהפסוקים שציטט מהקוראן (עמדת השריעה) הם דברי שנאה, ולא מדובר בעניין חדש, לדבריו.
יו"ר הרשימה המשותפת, חבר הכנסת איימן עודה, המשיך אתמול להגן על החלטתו לתמוך בחוק האוסר טיפולי המרה. בריאיון לערוץ "מכאן" בשפה הערבית אמר עודה כי כל המחקרים מוכיחים שטיפולי המרה לשינוי נטיות מיניות כוללים תרופות ואף מכות חשמל, שגורמים לתופעות של דכאון ועלולות להוביל להתאבדות. עודה הוסיף כי בטרם הצביע על החוק, שוחח עם עשרות פסיכולוגים ערבים, שאמרו לנו "היזהרו לכם, הטיפולים האלה הם בלתי אנושיים ובלתי מקצועיים, ואין להם שום השפעה על הנטיה המינית". עודה נשאל בריאיון אם יש איומים ישירים על חייו בעקבות עמדתו בעניין הלהט"ב ואמר כי בתוך עמו הוא חי וכי גם מי שתוקף אותו ומתנגד לדעותיו, הוא בן עמו.

הפופולריים