המשבר בקואליציה - דרעי: "אנחנו על סף תהום"

המשבר בקואליציה - דרעי: "אנחנו על סף תהום"

ניסיון לקיים שיח בין החרדים לכחול לבן לאחר הנתק של השעות האחרונות סביב הצעת החוק לביטול טיפולי ההמרה • יו"ר הקואליציה זוהר בשיחות סגורות: "אנחנו בתיקו מול כחול לבן עכשיו"
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
ממשלת חירום, בני גנץ, אריה דרעי, בנימין נתניהו
צילום: צילום: הדס פרוש, פלאש 90

יו"ר הקואליציה מיקי זוהר אמר היום (רביעי) בשיחות סגורות כי בליכוד מתכוונים להכיל את ההפרה של המשמעת הקואליציונית מצד כחול לבן סביב ההצבעות על החוק לביטול טיפולי ההמרה. לדבריו, "אנחנו בתיקו מול כחול לבן עכשיו. לפני שבועיים, לאחר ההצבעה על ועדת חקירה בעניין ניגודי העניינים של השופטים הובלנו 0:1, ועכשיו התוצאה היא 1:1". על רקע המשבר בקואליציה, אמר יו"ר ש"ס אריה דרעי: "אנחנו על סף תהום.  אסור לתת יד להרס הקואליציה ולהקדמת הבחירות". 

בשעות האחרונות ישנם גם ניסיונות לגישושים ראשונים בין כחול לבן לחרדים במטרה לחזור ולקיים שיח בין הצדדים לאחר הנתק של השעות האחרונות. בש"ס אמרו כי דרעי קיבל הבוקר הבטחה מראש הממשלה, בנימין נתניהו, שהצעת החוק לא תעבור – מה שלא קרה. בסיעה תוקפים רק את נתניהו כי רואים בו את האשם העיקרי. מנגד, בישיבת הסיעה ביהדות התורה מאשימים את גנץ ואומרים: "גנץ ירק לנו בפנים, הוא איבד נקודות".

מאחר שמדובר בהצעת חוק פרטית של יו"ר מרצ ניצן הורוביץ וח"כ מרב מיכאלי מהעבודה, הממשלה לא צפויה להתפרק סביב סוגיה זו. מה שעשוי להוביל לכך הוא נושא תקציב המדינה. ראש הממשלה בנימין נתניהו ויו"ר כחול לבן וראש הממשלה החליפי, בני גנץ, עדיין לא הגיעו להסכמה סביב השאלה אם להעביר תקציב חד-שנתי או דו-שנתי.

השר דרעי התייחס לסוגיית התקציב, ואמר בריאיון לעיתון "הדרך", ביטאון תנועת ש"ס, כי הסיעה בראשותו תתמוך בכל פתרון שיוסכם בין הליכוד לכחול לבן: "זה הזמן לגלות אחריות ולהפסיק לשחק  'ברוגז'. אסור לתת יד להרס הקואליציה ולהקדמת הבחירות".

השר דרעי הדגיש את החשיבות במציאת פתרון מוסכם על הצדדים, והוסיף: "אנחנו על סף תהום וזו לא הגזמה. המדינה לא יכולה לאפשר לעצמה שיתוק פוליטי כזה, תוך כדי שאנחנו שקועים בתוך משבר בריאותי, חברתי וכלכלי חמור. לא ייתכן כדבר הזה. הוויכוח על התקציב הוא בר-פתרון, וחייבים לפתור אותו כבר בימים הקרובים".

בהכנת הידיעה השתתפו זאב קם, עקיבא ווייס וירון דקל

הפופולריים