המחאה בירושלים נמשכת: עשרות מפגינים חסמו כבישים ליד הכנסת, 4 נעצרו

גל המחאות: מפגינים חסמו כבישים ליד הכנסת

מהמשטרה נמסר כי המוחים פונו וכל הצירים סמוך לכנסת נפתחו לתנועה. העצורים מההפגנה אמש בירושלים שוחררו, למעט שניים שיובאו לבית המשפט כדי לשחררם בתנאים מגבילים
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
חדשות הלילה | 03.08.20
צילום: חדשות הלילה | 03.08.20

כמה עשרות מפגינים שיבשו הבוקר (רביעי) את התנועה סמוך לכנסת וחסמו את צירי התנועה. מהמשטרה נמסר כי ארבעה מפגינים נעצרו בחשד להפרד סדר, וכי השוטרים במקום השתמשו בכוח סביר על מנת לפנות את המוחים ולפתוח את צירי התנועה.

אחד מהמפגינים סיפר לכאן חדשות: "במשך כשעה חסמנו את הכניסות לכנסת. קשרנו את עצמנו עם צינורות ברזל, המשטרה הזמינה את כוחות כיבוי האש כדי לחתוך את הצינורות. המשטרה פינתה אותנו וכמה נעצרו".

המשטרה פיזרה הלילה מחאה בכיכר פריז בירושלים, לא הרחק ממעון ראש הממשלה, בהשתתפות אלפי בני אדם. 34 מפגינים נעצרו, חלקם בחשד להפרת סדר וחלקם בחשד לתקיפת שוטרים. כלל העצורים והמעוכבים מההפגנה אמש שוחררו, למעט שניים שיובאו היום לבית המשפט על מנת לשחררם בתנאים מגבילים.

האזינו לריאיון עם יועץ התקשורת של ח"כ איימן עודה שנעצר בהפגנה בירושלים

בתחילת הערב הפגינו שתי קבוצות מול בית ראש הממשלה. אלמונים ריססו על מכונית התזה של המשטרה: "ביבי לכלא". מהמשטרה נמסר כי "חלק מהמפגינים קראו לשוטרים 'נאצים', תוך שחלקם מפרים את הסדר הציבורי, מפעילים אמצעי כריזה, מהווים הפרעה תוך הקמת רעש לתושבי האזור, ומסרבים לפנות את ציר התנועה לאחר מספר בקשות". כוחות משטרה, מג"ב ויס"מ נפרסו אמש מאזור גן העצמאות ועד למעון ראש הממשלה. נוסף לכך, מחסומים הוצבו כדי להרחיק מפגינים מהכניסה לרחוב בלפור.

הפופולריים