הממשלה אישרה את ההגבלות: תוגבל ההתקהלות, סגירת מערכת החינוך תוכרע בהמשך

הממשלה אישרה את ההגבלות החדשות

חדרי כושר ומסעדות ייסגרו מהיום ב-17:00, ותוגבל התקהלות של יותר מ-10 איש במרחב סגור • לא תהיה הגבלה על מרחק יציאה מהבית • רה"מ לשרים שהתנגדו לחלק מההגבלות: אתם עיוורים, אנחנו הולכים לסגר מלא
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
קורונה, מסכות
צילום: צילום: נתי שוחט ויונתן זינדל, פלאש 90

הממשלה אישרה הלילה (שישי) את ההגבלות החדשות בצל התפשטות נגיף קורונה בישראל, בכמה שינויים לעומת ההמלצות של קבינט הקורונה מאתמול. לא התקבלה החלטה בנוגע לסגירת מוסדות החינוך, והסוגיה תוכרע במהלך סוף השבוע על ידי ראש הממשלה בנימין נתניהו וראש הממשלה החליפי בני גנץ, חופי הים יישארו פתוחים בסוף השבוע הקרוב, ולא תהיה כל הגבלה על מרחק יציאה מהבית. לצד זאת, מ-17:00 חדרי הכושר והמסעדות יישארו סגורים בכל ימות השבוע, ותיאסר התקהלות של יותר מ-10 אנשים במרחב סגור ויותר מ-20 אנשים במרחב פתוח.

ההגבלות המלאות

הגבלות כלליות בכל ימי השבוע, והחל מהיום בשעה 17:00:

• חדרי הכושר ייסגרו

• במסעדות יתאפשר שירות איסוף עצמי ומשלוחים בלבד, ללא ישיבה במקום.

• מסעדות ובתי אוכל בבתי מלון – מספר השוהים יוגבל ל–35% מהתפוסה המרבית המותרת

• תיאסר התקהלות של יותר מ-10 אנשים במרחב סגור ויותר מ-20 אנשים במרחב פתוח (למעט מקומות עבודה ומשפחות גרעיניות)

הגבלות בסופי השבוע - יחולו בימי שישי מ-17:00 עד ליום ראשון ב-5:00:

• לא תחול מגבלה על מרחק יציאה מהבית.

• תיאסר השהייה בחופי הים, למעט כאמור בסוף השבוע הקרוב

• ייסגרו עסקים, למעט עסקים חיוניים - חנויות, קניונים, שווקים קמעונאים, מספרות, מכוני יופי, ספריות, גן חיות, פינות חי, מוזיאונים וחללי תצוגה, בריכות, אטרקציות תיירותיות ורכבל.

אלו הצעדים שהועלו לאישור השרים

עוד אושר בישיבת הממשלה: צמצום קבלת קהל במשרדי ממשלה – מעבר לשירות מקוון; ירידה ל-50% נוכחות במשרדי הממשלה; סגירת חדרי אוכל במקומות עבודה.

בפתח הדיון אמר ראש הממשלה בנימין נתניהו כי "ללא מגבלות חדשות נגיע ל-1,600 חולים במצב קשה בתוך שלושה שבועות. אנחנו צריכים לקבל כעת החלטה, גם אם זה קשה". ראש הממשלה החליפי בני גנץ הוסיף: "אם לא נעשה כעת את הצעדים הללו - מהר מאוד נגיע לסגר כללי".

דברי רה"מ בפתח דיון הממשלה על ההגבלות

סוגיית סגירת מוסדות מערכת החינוך, ובהם בתי הספר של החופש הגדול, כאמור טרם הוכרעה. בהודעה מטעם משרד ראש הממשלה ומשרד הבריאות נמסר כי הממשלה הסמיכה את נתניהו וגנץ, לאחר התייעצות עם שר האוצר, שר הבריאות ושר החינוך, לקבל החלטה בעניין ההגבלות על מערכת החינוך. ההחלטות יפורסמו לציבור עם קבלתן.

שר החינוך יואב גלנט תקף במהלך הדיון את ההצעה לסגור את מוסדות החינוך החל מיום ראשון: "מקבלים החלטות ללא נתונים, כמעט ואין חולים במערכת החינוך. לשלוח תלמידים הביתה זו בעיה". גנץ ושרי כחול לבן הצטרפו לעמדת גלנט, והביעו התנגדות לסגירת מערכת החינוך. בתגובה להתנגדות השרים לחלק מההגבלות, אמר ראש הממשלה: אתם עיוורים? אנחנו הולכים לסגר מלא. שר התיירות אסף זמיר והשר אופיר אקוניס הצביעו נגד ההגבלות שאישרה הממשלה.

מתוך ישיבת הממשלה הלילית על ההגבלות החדשות

הפופולריים