השר אוחנה: "אודיע על המפכ"ל הקבוע בתוך 30 יום"

השר אוחנה: "אודיע על המפכ"ל הקבוע תוך 30 יום"

השר לביטחון הפנים התייחס להפגנות: "מה שראינו אתמול זו אנרכיה. סוכני כאוס. שיא מכוער של הסתה, נאצות וגידופים גם מחברי כנסת"
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
אמיר אוחנה במסיבת עיתונאים - 15.7.2020
צילום:

השר לביטחון הפנים, אמיר אוחנה, התייחס היום (רביעי) להפגנות הימים האחרונים ותקף את שנעשה אתמול בהפגנה מול בית ראש הממשלה בירושלים. במסיבת עיתונאים בכנסת אמר השר אוחנה כי בתוך 30 ימים יודיע על בחירתו למפכ"ל.  

"מה שראינו אתמול זו אנרכיה - סוכני כאוס. שיא מכוער של הסתה, נאצות וגידופים גם מחברי כנסת", אמר אוחנה". הוא ציין כי "יש לתקן דברים במשטרת ישראל. שינויים בסדרי גודל כזה לא נראה תוך ימים. מי שיסייע לי זה המפכ"ל הקבוע ועליו אודיע תוך 30 ימים".

בהתייחסו לקריאות נגד ראש הממשלה ומשפחתו בהפגנות אוחנה הדגיש: "היו בחירות בישראל ואחרי שלוש מערכות בחירות הקימו ממשלת אחדות לאור האחריות הלאומית לנצח במאבק נגד הקורונה. יש הרבה מאוד אי הסכמות וחשדנות אך כך מתקיימת דמוקרטיה. המחאה שאנחנו רואים היא אנרכיה, היא אי שלטון. אף אחד לא כבש את השלטון בתותחים אלא באחדות של כחול לבן והליכוד. ראש הממשלה זכה לאמון רוב גדול בכנסת ובציבור. ההסתה לא זוכה למענה הולם ולעיתים לא זוכה כלל למענה".

אוחנה ביקר את היועץ המשפטי לממשלה אגב חקירת ההסתה נגד נתניהו: "ראש הממשלה זכה לאמון רוב גדול בכנסת ובציבור. ההסתה לא זוכה למענה הולם ולעיתים לא זוכה כלל למענה. היועץ המשפטי לממשלה לקח לעצמו עוד סמכות, להפקיע מידי המשטרה את היכולת לפתוח בחקירה בגין מקרים אלה, ונטל אותה לידיו. הבוקר השיבני היועץ במכתב שהוא מכפיף את אגף החקירות כזרוע הביצועית שלו במקרה זה. הוא לא השיב לגבי ההסתה נגד ראש הממשלה ומשפחתו. אני קורא לשר המשפטים לתקן את הדברים".

קודם לכן היום הודיע היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט לשר אוחנה כי הוא דוחה את בקשתו לבטל את הנחיית פרקליט המדינה להשאיר בידי הפרקליטות את ההחלטה לפתוח בחקירה ולהעמיד לדין בעבירות על עניינים בעלי רגישות מיוחדת: "בחינת ההתבטאויות המתוארות במכתבך, לרבות השאלה האם יש לפתוח בחקירה בגין אלה, תתבצע על ידי פרקליטות המדינה ומשטרת ישראל כמקובל", כתב מנדלבליט. "לאור בקשתך לבטל את הנחיית פרקליט המדינה בחנתי את האמור בה ומצאתי כי היא משקפת את הדין ואני סומך את ידי עליה".

השר אוחנה התייחס בנאומו הערב גם לאלימות המשטרה מול האוכלוסייה החרדית: "אני פועל עם צמרת המשטרה לתקן את הדרוש תיקון. זה בלתי נמנע כשחיכוך בין אוכלוסייה אזרחית ושוטרים עולה. אין מקום לשוטרים אלימים במשטרת ישראל. אין לי אמון באפקטיביות של מח"ש עוד בהיותי במשרד המשפטים".

בהפגנה מחוץ למעון ראש הממשלה הפגינו אמש אלפים נגד ראש הממשלה בנימין נתניהו. ההפגנה נערכה תחת הכותרת "יום הביביסטיליה", ואורגנה על ידי פעילי "הדגלים השחורים". לקראת סופה החלו להתפתח עימותים אלימים בין המוחים לבין השוטרים. המשטרה הפעילה אמצעים לפינוי הפגנות כדי לפנות את כיכר פריז הסמוכה. המפגינים, צעדו קודם לכן לכיוון מרכז העיר, התפרעו, והשליכו אבנים אל חלונות ראווה. כמה שוטרים נפצעו והמשטרה עצרה כ־50 מהמפגינים.

בית המשפט השלום בירושלים שחרר הבוקר ללא תנאים מגבילים את עורך הדין גונן בן יצחק שהיה חשוד בהפרת הסדר אתמול בהפגנה ליד מעון ראש הממשלה. בית המשפט קבע כי גם ביחס לפעיל אחר במחאת "הדגלים השחורים" אין יסוד לחשדות נגדו. שני מפגינים אחרים שוחררו בתנאים של הרחקה לשבועיים ממעון ראש הממשלה ושניים אחרים נשלחו למעצר בית בשל תקיפת שוטרים - המשטרה מבקשת לערער על שחרור החשודים בתקיפות שוטרים.

הפופולריים