מקורבי גנץ לראשי המפלגות החרדיות: ״אל תתמכו בתקציב נתניהו - הוא רוצה בחירות"

מקורבי גנץ לחרדים: "אל תתמכו בתקציב נתניהו"
הפנייה בוצעה בימים האחרונים כחלק משיתוף פעולה בכמה נושאים בין הצדדים • המפלגות החרדיות מבקשות תקציבים לישיבות, סלי מזון ונדל"ן מתוך חבילת הסיוע הכלכלי
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
גנץ ודרעי
צילום: צילום: הדס פרוש, פלאש 90

מקורבי בני גנץ פנו בימים האחרונים לראשי המפלגות החרדיות וביקשו מהם ״אל תתמכו בתקציב של נתניהו - הוא רוצה בחירות״. כך פורסם היום (ראשון) בכאן 11. לדברי המקורבים לגנץ, נתניהו מעוניין בבחירות והאינטרס המשותף של החרדים וכחול לבן נגד בחירות.


בשבועות האחרונים גנץ משתף פעולה בכמה נושאים עם החרדים ושני הצדדים מרוצים מאוד מיחסי העבודה ביניהם. נתניהו פועל נגד הציר הזה ומבקש מהחרדים לתמוך באופן מלא בדרישותיו. מחר ייפגש בצעד חריג ראש הממשלה עם חברי הכנסת של ש״ס ויהדות התורה בלשכתו כדי לשמוע את מצוקותיהם.

המפלגות החרדיות מבקשות תקציבים מתוך חבילת הסיוע הכלכלית. אחת הדרישות המרכזיות היא העברת כספים לתמיכה בישיבות, בטענה כי יש להתאים אותן דרישות משרד הבריאות. נוסף על כך שר הפנים אריה דרעי דורש תקציב של 300 מיליון שקלים לחלוקת סלי מזון למשפחות שמקבלות הנחות כבדות בארנונה. לפי הדרישה של דרעי, סל המזון יגדל ככל שמספר הילדים המשפחה גדול יותר, עד 2,500 שקל למשפחה של שבעה ילדים ויותר.


שר השיכון יעקב ליצמן דורש מיליארדים לטובת פיתוח נדל"ן בפריפריה וכן 50 מיליון שקלים להגדלת הסיוע בשכר דירה למשפחות נזקקות במיוחד. הדרישה לתקציבים מתוך חבילות הסיוע משמען שלא יהיה צורך בקיצוץ תקציבי מתקציב משרדי הממשלה, דבר שיגדיל את הגירעון עוד יותר.

הפופולריים