גורמים בכחול לבן: הפגיעה הבאה במערכת המשפט תביא לפירוק הממשלה

כחול לבן: פגיעה במערכת המשפט תפרק את הממשלה

על רקע המשבר בעקבות ההצבעה על חקירת ניגוד ענייניהם של שופטים, גורמים בליכוד תוקפים את המפלגות החרדיות: "בבחירה שבין נאמנות לנתניהו ליציבות פוליטית – אריה דרעי בחר ביציבות שלטונית" • בכחול לבן גם אומרים כי התוכנית הכלכלית מרככת את עמדת המפלגה בנוגע לתקציב חד-שנתי
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
נתניהו, גנץ 07.06.2020
צילום: צילום: אי-פי

על רקע המשבר שהיה השבוע בקואליציה בגלל ההצבעה על ההצעה לחקור ניגודי עניינים של שופטים,  בעקבות תחקיר כאן חדשות, גורמים בכחול לבן אומרים כי פגיעה אופרטיבית במערכת המשפט היא עילה ברורה לבחירות, וכי האיום לפירוק הקואליציה על רקע ההצבעה הקמת ועדת החקירה – היה ממשי. כך דווח הערב (שישי) ב"השבוע" בכאן 11.

מנגד, גורמים בליכוד תוקפים את המפלגות החרדיות. לדברי אותם גורמים, אין בלוק ימין, והשבוע הוכח כי קשריו של ראש הממשלה החליפי בני גנץ עם החרדים משתלמים: "בבחירה שבין נאמנות לנתניהו ליציבות פוליטית – אריה דרעי בחר ביציבות שלטונית".

בעניין המחלוקת בין כחול לבן לליכוד על תקציב המדינה, גורם בכיר במפלגתו של גנץ אומר כי הם עדיין מתעקשים על תקציב חד-שנתי – אלא שהתוכנית הכלכלית מרככת את עמדת המיקוח, וכי לא על זה תתפרק הממשלה. כמו כן, למרות קולות במפלגה שביקרו את התוכנית לאחר פירסומה, גנץ עודכן ביסודותיה ולפני פרסומה היה דיאלוג בין ראש הממשלה החליפי לבין שר האוצר ישראל כץ.

עוד אומר גורם בכחול לבן בנוגע למשבר הקורונה כי הידוק הקשר בין שר הבריאות יולי אדלשטיין לגנץ יאפשר ניהול מיטבי של המשבר, בליווי גורמים במשרד הבטחון, וכי מינוי אלוף במיל' שיעמוד בראש מערך הקורונה – יאפשר לנצל את יכולות משרד הביטחון לטובת ניהול המשבר.

הפופולריים