בנקים בגדה שבו וסגרו חשבונות של אסירים ביטחוניים

בנקים בגדה סגרו חשבונות של אסירים ביטחוניים
המהלך ננקט מחשש שישראל תטיל עיצומים כלכליים על החשבונות. בנק עמאן, הבנק הערבי ובנקם נוספים אינם מאפשרים ליותר ממאה אסירים לקבל את משכורתם מהרשות הפלסטינית
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
כלא עופר סמוך לרמאללה, 2019
צילום: צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

פרסום ראשון: בנקים בגדה החלו לסגור שוב חשבונות של אסירים ביטחוניים מחשש שישראל תטיל עליהם עיצומים כלכליים. לכאן חדשות נודע היום (שני) כי כמה בנקים, בהם בנק עמאן, הבנק הערבי ובנק קהיר, אינם מאפשרים ליותר ממאה אסירים לקבל את משכורתם מהרשות הפלסטינית. מדובר בצעד דומה להקפאת החשבונות בתחילת חודש מאי שעוררה זעם רב בשטחים.

בחודש שעבר לא שולמו המשכורות לפקידי הרשות הפלסטינית וכך גם לאסירים הביטחוניים ומשפחותיהם. בכירים פלסטינים אמרו לכאן חדשות כי מדובר ב-200 אלף פקידי רשות אזרחים ואנשי מנגנוני הביטחון, כ-140 אלף בגדה המערבית וכ-60 אלף בעזה. הסיבה לכך הייתה סירוב של הרשות לקבל את כספי המסים מישראל.

בימים האחרונים הרשות החלה לשלם חלקית את המשכורות ואחדים מבעלי החשבונות גילו שאין ביכולתם לקבל את הכסף עקב סגירת החשבון. כרגע מדובר על בין 150 ל-200 חשבונות כאלו. בין החשבונות כאלו שכבר הוקפאו בחודש מאי, אז היה אמור להיכנס לתוקף צו של אלוף פיקוד מרכז, שכלל אפשרות לסנקציות על בנקים וחשיפתם לתביעות משפטיות. ישראל הודיעה לבסוף לרשות הפלסטינית על השהיית הצו למשך 45 יום, על פי החלטת שר הביטחון וראש הממשלה החליפי בני גנץ. הצו צפוי להיכנס לתוקפו ב-17 ביולי וכאמור לחשוף מחדש את הבנקים לאותן סנקציות.

הפופולריים