ח"כ קרעי: תוכנית טראמפ - "אחיזת עיניים כלפי אחרים"

קרעי: תוכנית טראמפ - אחיזת עיניים כלפי אחרים

בפגישה עם פעילים בקרני שומרון, הסביר קרעי מדוע בליכוד תומכים בתוכנית, על אף החלקים בה שמוגדרים "רעים", בדגש על נושא המדינה הפלסטינית: "כדי שברמה הבין-לאומית לא יגידו שיש אפלייה לטובת היהודים". במסגרת השיחה התייחס קרעי לתקופת אובמה וכינה אותו "צורר"
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
שלמה קרעי
צילום: צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

לאחר שאתמול חלף תאריך היעד להחלת הריבונות ביהודה ושומרון, שהציב ראש הממשלה בנימין נתניהו, הבוקר (חמישי) פורסמה בתוכנית "הבוקר הזה" בכאן רשת ב הקלטה ובה נשמע חבר הכנסת שלמה קרעי (הליכוד) מתייחס לנושא. "לא מדינה פלסטינית, לא פינוי, כל ההתיישבויות עומדות על תילן - הנה, יש בתכנית הכל. אם יסכימו, לא יהיו טרוריסטים, לא יהיו אלימים, יפרזו את חמאס מנשקו. אם יעמדו בכל תנאי הסף אז יש להם סיכוי. למרות שאנחנו יודעים שזו אחיזת עיניים. לא היה ולא יהיה", נשמע קרעי בשיחות סגורות.

האזינו לח"כ שלמה קרעי בשיחה הסגורה

קרעי חושף בדבריו, שנאמרו במפגש סגור שקיים עם פעילים בקרני שומרון, את יחסם של ח"כים בליכוד לתוכנית טראמפ ולתמיכה הפומבית של ראש הממשלה באותה תוכנית. בהקלטות נשמע קרעי: "ניסו לבנות משהו שיהיה טוב לעם ישראל, אבל מהצד השני תהיה אחיזת עיניים כלפי האחרים. שברמה הבינלאומית לא יגידו שיש אפלייה לטובת עם ישראל. יש הרי פלסטינים", אמר קרעי והסביר לפעילים מדוע בליכוד תומכים בתוכנית על אף החלקים בה שמוגדרים "רעים" במפלגה, בדגש על נושא המדינה הפלסטינית.

החלת הריבונות: כל הדיווחים, הכתבות והפרשנויות של כאן חדשות

"הכל המתין לתקופה שאחרי אותו צורר - אובמה", אמר קרעי. "אם היה ראש ממשלה אחר, ראשי ממשלה אחרים הסכימו לתת את הכל עד רמת הגולן, חלק מירושלים, עד הכותל. אם אובמה היה בתקופה של אולמרט או ברק, מי יודע מה הייתה אחריתנו. אפשר לתת קרדיט גם לראש הממשלה שהוכיח את עצמו וגם לנשיא טראמפ שבשלוש שנים האחרונות ניסו לבנות משהו שיהיה טוב לעם ישראל".

אתמול הודיעה לשכת ראש הממשלה כי נתניהו "ממשיך בדיונים עם האמריקנים ובמקביל קיים היום דיון עם ראש המל"ל והצמרת ביטחונית, זאת במסגרת שורה של דיונים שהתקיימו בנושא". לדברי הלשכה, בימים הקרובים יתקיימו דיונים נוספים. הודעת ראש הממשלה נועדה ליידע את הציבור במדיניות נכון ל-1 ביולי, שלפי ההסכם הקואליציוני בין הליכוד וכחול לבן הינו המועד בו הממשלה יכולה להתחיל את החלת הריבונות הישראלית ביהודה ושומרון.

הפופולריים