נתניהו: מוכן למו"מ עם הפלסטינים לפתרון ריאליסטי

נתניהו: מוכן למו"מ עם הפלסטינים לפתרון ריאלי

נתניהו אמר את הדברים בנאום מוקלט לארגון "נוצרים מאוחדים למען ישראל", וציין כי החלת החוק הישראלי על השטחים לא תפגע בשלום אלא תקדם אותו • גנץ: תוכנית טראמפ - חלון הזדמנויות היסטורי
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
ראש הממשלה בנימין נתניהו, סיפוח, החלת ריבונות
צילום: צילום: הדס פרוש, פלאש 90

ראש הממשלה, בנימין נתניהו, אמר הלילה (שני) בנאום מוקלט לארגון "נוצרים מאוחדים למען ישראל" כי החלת החוק הישראלי על השטחים לא תפגע בשלום אלא תקדם אותו. נתניהו קרא לפלסטינים להידבר עם ישראל, ואמר כי הוא מוכן למשא ומתן ומשוכנע שאפשר לבנות עתיד של שלום ופיוס.

נתניהו שיבח בנאומו את נשיא ארצות הברית, דונלד טראמפ, ואמר כי תוכנית השלום שהציג "שמה קץ לחיזיון התעתועים של שתי מדינות, ובמקום זאת קוראת לפתרון מציאותי של שתי מדינות שבו לישראל לבדה יש אחריות מלאה לביטחונה". 

שר הביטחון וראש הממשלה החליפי בני גנץ התייחס לתוכנית טראמפ גם הוא בנאום מוקלט בכינוס של הארגון, ואמר: "תוכנית טראמפ פתחה חלון הזדמנויות היסטורי. קורא לפלסטינים לשקול מחדש את החלטתם לדחותה".

שר הביטחון התייחס גם לנושא הביטחוני באזור ואמר כי "חמאס ישלם מחיר כבד אם ייבחן את ישראל". בנוגע לחיזבללה אמר גנץ כי אם ישתמש בארסנל הטילים שלו נגד ישראל, לבנון תהיה האחראית לכך.

ראש המוסד יוסי כהן נפגש לאחרונה עם מלך ירדן עבדאללה, וגם עם בכיר בהנהגה המצרית ודן עמם בהחלת הריבונות ביהודה ושומרון. עיתון קטרי פרסם בשבוע שעבר כי ראש המוסד שוחח עם שר המודיעין המצרי כמאל עבאס. לפי הדיווח, השניים הגיעו לסיכום כי אחרי שישראל תודיע באופן רשמי על החלת הריבונות - מצרים וירדן יפרסמו גינוי למהלך, אבל לא ינקטו צעדים קיצוניים.

נוסף על כך, דיווח העיתון הקטרי שהשר המצרי עדכן את ראש המוסד כי עדיין אין הסכמה מול חמאס על תגובת ארגון הטרור להחלת הריבונות, אבל העריך שחמאס לא ישבור את הכלים.

הפופולריים