הדוברת של טראמפ: "הנשיא יישא הצהרה על הסיפוח"

הדוברת של טראמפ: "הנשיא יישא הצהרה על הסיפוח"

קליאן קונווי בתדרוך בבית הלבן: "יש שיחות שמתקיימות בבית הלבן בשאלת הסיפוח, אני מאמינה שלנשיא יהיה מה לומר לכם בנושא, והוא ישמח לבשר לכם". בד בבד, בכירים אמריקנים החלו בדיונים על כוונות הסיפוח
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
טראמפ בתדרוך לכתבים על הקורונה בבית הלבן 30.04.20
צילום: צילום: אי-פי

הדוברת של נשיא ארצות הברית, קליאן קונווי, אמרה הלילה (חמישי) כי דונלד טרמאפ יישא הצהרה העוסקת בסיפוח. לדבריה, "יש שיחות שמתקיימות בבית הלבן בשאלת הסיפוח, אני מאמינה שלנשיא יהיה מה לומר לכם בנושא, והוא ישמח לבשר לכם". עוד ציינה קונווי כי טראמפ מנסה להיות "סוכן של שלום".  בלשכת ראש הממשלה בנימין נתניהו ובכחול לבן טרם הגיבו לנושא. 

בד בבד, יועציו של נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ החלו אמש לדון בסוגיית הסיפוח ולבחון אם על הבית הלבן לתת אור ירוק למהלך. בדיונים השתתפו השליח האמריקני לאזור, אבי ברקוביץ', יועצו הבכיר של טראמפ ג'ארד קושנר, היועץ לביטחון לאומי רוברט אובריין ושגריר ארצות הברית בישראל דיוויד פרידמן. 

גורם בכיר המעורה בפרטי תוכנית הסיפוח חשף כי התוכנית העומדת על הפרק מצומצמת בהרבה ממה שהיו רוצים בימין, כך פורסם אתמול בחדשות הערב בכאן 11. על פי הגורם הבכיר, בשיחה סגורה שהתקיימה בימים האחרונים אמר שר החוץ גבי אשכנזי כי הוא אינו מעריך שיהיה סיפוח בבקעת הירדן והוסיף כי "כולם מבינים את זה".

השר אשכנזי המעורב במגעים עם האמריקנים בסוגיית הסיפוח ממעט להתבטא בנושא. בשבועות האחרונים גם נודע כי הממשל האמריקני מייחס חשיבות לעמדתם של אשכנזי ושל שר הביטחון בני גנץ.

הפופולריים