ח"כ ביטן: "גנץ מפתיע אותי. הוא סופג הרבה מכות ומחזיק מעמד"

ביטן: "גנץ מפתיע אותי - הוא מחזיק מעמד"

ח"כ מהליכוד לכאן רשת ב: "כחול לבן לא במשחק של הסיפוח בכלל, ארה"ב היא הבעיה" • על היחסים עם נתניהו: "היו מתחים בנינו, אבל אני נאמן לליכוד" • על עתיד הליכוד: "לא בטוח שאלה שנמצאים עכשיו בפרונט, הם אלה שיהיו שם בעתיד"
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
דוד ביטן
צילום: צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

חבר הכנסת ויו"ר ועדת העלייה והקליטה, דוד ביטן, אמר היום (שני) בריאיון לשלי יחימוביץ' ויגאל גואטה בכאן רשת ב כי הוא מופתע לטובה מראש הממשלה החליפי. "גנץ מפתיע אותי" ציין ביטן והוסיף: "לא משנה כמה מכות הוא מקבל, הוא מחזיק מעמד. הוא מחכה לרגע שהוא יהיה ראש הממשלה". חבר הכנסת ציין כי בעיניו יהיה קשה לפרק את ההסכם הקואליציוני: "הוא יכול להתפוצץ רק בנושא התקציב, או אם לפיד יגיע לסיכום עם נתניהו שהולכים לבחירות". 

האזינו לריאיון המלא עם ח"כ דוד ביטן בכאן רשת ב

על סוגיית הסיפוח אמר חבר הכנסת מהליכוד כי הלחצים מגיעים בעיקר מהימין: "כחול לבן לא נמצאת במשחק בכלל, הבעיה היא ארצות הברית. מההתחלה כשהוגשה תוכנית טראמפ, הם לא היו שלמים עם הביצוע של סיפוח חד צדדי". 

יחסיו של ביטן עם ראש הממשלה בנימין נתניהו התערערו לאחרונה, לאחר שחבר הכנסת ויתר על מינויו לשר החקלאות, בטענה שההליך עוכב שלא לצורך. ביטן הוסיף כי "היו מתחים בנינו, אבל אני נאמן לליכוד. ביקשתי מנתניהו את ועדת הכלכלה, ואחרי יומיים הוא נתן אותה לש"ס. שר אני לא יכול להיות, ואני גם לא רוצה להיות. אני הולך להפתיע את כולם בוועדת העלייה והקליטה".

על עתיד הליכוד בעידן שאחרי נתנהו, אמר ביטן:"כל עוד הציבור ירצה את ראש הממשלה, ויהיו לנו בסקרים הרבה מנדטים - הליכוד לא יעשה שום שינוי. כולם אומרים שהם מתמודדים 'לאחר עידן נתניהו'. לא בטוח שאלה שנמצאים עכשיו בפרונט הם אלה שיהיו בעתיד". 

הפופולריים