כעס ביהדות התורה על נתניהו: לא מעביר כספים לישיבות

זעם ביהדות התורה על רה"מ: הכסף לא עובר ישיבות

התקציבים לא עוברים לישיבות בשל אי העברת תקציב המדינה. בשיחה מתוחה בין ח"כ גפני לאנשי נתניהו אמר יו"ר ועדת הכספים: "אני לא מריונטה שלכם"
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
משה גפני 03.03.20
צילום: צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

כעס מצד הח"כים החרדים על ראש הממשלה נתניהו ועל הליכוד: ביהדות התורה מביעים תרעומת על כך שתקציב הישיבות החרדיות נמצא במצב בכי רע וטוענים שהדבר נובע מכך שתקציבי הישיבות השוטפים לא עוברים בחודשים האחרונים עבור הישיבות. הסיבה לכך היא שאין תקציב מדינה מאושר לשנת 2020 בגלל מערכות הבחירות האחרונות, מה שלא מאפשר לבצע העברות כספים מהסוג הזה בוועדת הכספים.

לפני כמה ימים התקיימה שיחה קשה בין יו"ר ועדת הכספים ח"כ משה גפני לבין ראש הממשלה. גפני דרש מנתניהו לפתור את הנושא הזה בהקדם אך לא קיבל תשובות מספקות מבחינתו וכרגע הנושא עוד רחוק מפיתרון. כשבאו לפני כמה ימים אנשי ראש הממשלה לגפני וביקשו ממנו שהוא יעביר בוועדה את האישור להעניק הטבות מס בנושא דלק לארגונים בינלאומיים, ענה גפני בכעס לאנשי נתניהו "אני לא מריונטה שלכם". מה שמעיד על הכעס והמתח ששורר כרגע בינו ובין אנשי הליכוד על רקע תקציב הישיבות.

חבר הכנסת אלכס קושניר מישראל ביתנו התייחס לפרסום השיחה ואמר: "‏‎‎גפני הוא לא המריונטה של נתניהו, ההפך הוא הנכון - נתניהו וגנץ הם המריונטות של גפני, ליצמן ושות'. ככה זה כשאתה עושה הסכם קואליציוני בשבע דקות, ואת מחיר ההפקרות ישלמו אזרחי ישראל".

הפופולריים