השר אמסלם: התקציב הנמוך לפרסום במגזר החרדי בנושא קורונה - "לא צופים בטלוויזיה"

אמסלם: הפרסום במגזר החרדי - במדיות המתאימות

שר התקשורת לשעבר נשאל מדוע למגזר החרדי הקציבו מיליון וחצי שקלים בלבד, והשיב - הפרסום נעשה במדיות הרלוונטיות למגזר - העלות פחות חשובה
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
שכונת מאה שערים בתקופת קורונה , 31.03.20
צילום: צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

השר דודי אמסלם, שכיהן כשר התקשורת עד לפני כמה חודשים, נדרש להשיב היום (רביעי) במליאת הכנסת לשאילתא של ח"כ יעקב אשר על כך שפחות תקציבי פרסום של לשכת העיתונות הממשלתית (לפ"מ), הושקעו במגזר החרדי בתקופת קורונה, כפי שפורסם בכאן חדשות בשבוע שעבר.

השר המקשר בין הממשלה לכנסת ענה כי "כשהתחילו להתפרסם קמפיינים של משרד הבריאות בנושא קורונה הפניה למגזר החרדי התמקדה בעיתונות, בפשקווילים ובקווי הנייעס. לשכת הפרסום הממשלתית השקיעה משאבים בכל כלי התקשורת האפקטיביים, העלות של המדיה היא פחות חשובה".

השר אמסלם הוסיף כי "במגזר החרדי לא צופים בטלוויזיה ולא מסתכלים כל כך הרבה באינטרנט, לשם מגיעים רוב המשאבים מטבע הדברים". ח"כ אשר ביקש שלהבא תיבחן מחדש המדיניות והשר אמסלם הבטיח להעביר את המסר ללשכת הפרסום הממשלתית.

בשבוע שעבר פורסם כי ניתוח של תקציבי הפרסום של משרד הבריאות במאבק בקורונה, מעלה שהמשרד לא זיהה בזמן את פוטנציאל ההתפרצות במגזר החרדי. לפי נתוני לשכת הפרסום הממשלתית מאמצע חודש פברואר עד אמצע מארס, זמן הכולל את חג הפורים, הוקצו כ-35 מיליון שקלים להסברה לציבור, מתוכם רק כמיליון שקלים וחצי יועדו להסברה במגזר החרדי.

התפרצות הקורונה הגדולה במגזר החרדי באה לאחר חגיגות הפורים שהתקיימו בין 10 ל-11 במארס. לפי הנתונים, להסברה במגזר הכללי הוקצו 27.4 מיליון שקלים, למגזר הערבי 4.1 מיליון שקלים ולמגזר החרדי מיליון וחצי שקלים בלבד. רק 4.37% מכלל תקציב הפרסום הגיעו למגזר.

הפופולריים