עבדאללה: סיפוח - מסכן את היציבות במזרח התיכון

עבדאללה: סיפוח - מסכן את היציבות במזרח התיכון

מלך ירדן אמר לחברי קונגרס אמריקנים כי כל צעד חד-צדדי של ישראל בגדה המערבית אינו מקובל ומחבל בסיכויים להשיג שלום וביטחון
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
רה"מ בנימין נתניהו ועבדאללה השני מלך ירדן
צילום: צילום: אי-פי

מלך ירדן עבדאללה הזהיר הלילה (רביעי) כי תוכניתה של ישראל לספח שטחים מסכנת את היציבות במזרח התיכון. בשיחת וידאו עם חברי קונגרס אמריקנים, אמר מלך ירדן כי כל צעד חד צדדי של ישראל לספח אדמות בגדה המערבית אינו מקובל, ומחבל בסיכויים להשיג שלום וביטחון באזורנו. הוא הדגיש כי שלום יושג רק באמצעות הקמת מדינה פלסטינית עצמאית וריבונית, שבירתה מזרח ירושלים. כך נאמר בהודעה שפרסם ארמון המלך ברבת עמון. 

בחדשות הערב בכאן 11 פורסם כי כמה חברי כנסת בכחול לבן אומרים שלא יתמכו בהחלת ריבונות על שטחים ביהודה ושומרון, אלא כחלק מתוכנית אזורית כוללת. הנושא של החלת הריבונות עולה במגעים, שכבר נפתחו, בין הליכוד לכחול לבן על דרישת הליכוד לתקן את חוק הרוטציה, לצד דיון בהארכת כהונת הממשלה לארבע שנים. בכירים בליכוד אומרים שבמפלגתם רוצים להתחיל ברוטציה בין בנימין נתניהו לבני גנץ בשנה הרביעית.

מוקדם יותר ראש ממשלת בריטניה בוריס ג'ונסון התייחס לאפשרות של החלת ריבונות ישראלית על שטחים ביהודה ושומרון, ואמר כי הוא מאמין שהמהלך הוא הפרה בוטה של החוק הבין לאומי. במסגרת שאלות ותשובות בפרלמנט הבריטי, אמר ראש הממשלה מהמפלגה השמרנית: "אנחנו מתנגדים להוצאה לפועל של המהלך, ומאמינים בפתרון שתי המדינות".

הפופולריים