ח"כים בכחול לבן: לא נתמוך בסיפוח אלא כחלק מתוכנית אזורית כוללת

ח"כים בכחול לבן: נתמוך רק בתכנית אזורית כוללת

הנושא של החלת הריבונות עולה במגעים, שכבר נפתחו, בין הליכוד לכחול לבן על דרישת הליכוד לתקן את חוק הרוטציה, לצד דיון בהארכת כהונת הממשלה לארבע שנים • שר באיחוד האמירויות על רקע הביקורת על מהלך הסיפוח: לשמור על קווים פתוחים מול ישראל
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
בנימין נתניהו ובני גנץ בישיבת הקבינט השבועית במשרד החוץ 14.06.20
צילום: צילום: מארק ישראל סלם, פלאש 90

המתיחות בקואליציה: בכחול לבן יש כמה חברי כנסת שאומרים היום (שלישי) כי לא יתמכו בהחלת ריבונות על שטחים ביהודה ושומרון, אלא כחלק מתוכנית אזורית כוללת. כך פורסם היום בחדשות הערב בכאן 11.

הנושא של החלת הריבונות עולה במגעים, שכבר נפתחו, בין הליכוד לכחול לבן על דרישת הליכוד לתקן את חוק הרוטציה, לצד דיון בהארכת כהונת הממשלה לארבע שנים. בכירים בליכוד אומרים שבמפלגתם רוצים להתחיל ברוטציה בין בנימין נתניהו לבני גנץ בשנה הרביעית.

גנץ כינס אמש, סמוך לחצות, את חברי מפלגתו וניסה להרגיע את הרוחות בעקבות המשברים התכופים בקואליציה. בתוכנית "הבוקר הזה" בכאן רשת ב דווח היום כי בישיבה אמר גנץ כי "כל צעד שניקח יהיה אחראי ובשיקול דעת".

ממשלה שימיה ספורים? העימותים דווקא מועילים לליכוד וכחול לבן | דעה

"אני לא מתרגש מהדיווחים שיש משברים בקואליציה, זה טבעי שיש חילוקי דעות בממשלת אחדות, ואנחנו חייבים לקחת את הכל בפרופורציה״, אמר ראש הממשלה החליפי ושר הביטחון. לגבי סוגיית הסיפוח גנץ אמר לחברי מפלגתו: ״כל החלטה שתתקבל תהיה באחריות ובתיאום עם האמריקנים". 

שר באיחוד האמירויות: יש לשמור על קווים פתוחים עם ישראל

השר במשרד החוץ של איחוד האמירויות, אנור גרגאש, אמר הערב באירוע של הוועד היהודי-אמריקני כי בראיית איחוד האמירויות, שמירה על קווים פתוחים בינם לבין ישראל הוא דבר המניב תוצאות טובות יותר לשני הצדדים.

לדבריו, היעדר "הקווים הפתוחים" הקצין את המשבר הישראלי-פלסטיני: "מה שהיה אפשרי ב-48' נהיה קשה מאד להשיג ב-67', מה שהיה אפשרי אז נהיה קשה להשיג בשנות ה-80' ומה שהיה אפשרי אז קשה להשיג יותר ויותר היום", אמר. השר הוסיף כי במדינה ראו ש"לא לנסות ולהיות בקשר עם ישראל הוא דבר שהוכיח שהוא לא מביא אותנו לשום מקום".

הפופולריים