גנץ על תוכנית טראמפ: פועל מול האמריקנים כדי להביא להישג מדיני לישראל

גנץ: פועל מול האמריקנים כדי להביא להישג מדיני

על רקע התאריך הקרב של החלת ריבונות אפשרית, התייחס שר הביטחון לתוכנית השלום: "העשייה הזו מתקיימת באופן שוטף". על העלייה בתחלואה כתב: "יש קבינט קורונה שעובד בצורה יעילה"
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
בני גנץ בעצרת במכביה ב-26.02.20
צילום: צילום: תומר נויברג, פלאש 90

ראש הממשלה החליפי ושר הביטחון בני גנץ התייחס היום (שישי) לתוכנית השלום של טראמפ, ובפוסט בעמוד הפייסבוק שלו כתב: "אני עוסק בתכנית השלום של הנשיא טראמפ מתוך מטרה להביא להישג מדיני לישראל באופן אחראי שישמור על ביטחון המדינה ועתידה כיהודית ודמוקרטית".

גנץ הוסיף: "מאז הקמת הממשלה קיימתי פגישות מדיניות ושיחות טלפון עם שר החוץ האמריקני, שר ההגנה האמריקני, ראש ממשלת קנדה, שר החוץ הגרמני, שר החוץ של האיחוד האירופי ורבים נוספים. העשייה הזו מתקיימת באופן שוטף ומחזקת את ביטחון ישראל".

השבוע דווח בכאן חדשות כי ועדת החוץ והביטחון של הכנסת מתכוונת לקיים דיוני היערכות לקראת מהלך החלת הריבונות ביהודה ושומרון בימים הקרובים, ולא להמתין לתאריך הרשמי שבו ניתן להתחיל בהליך ב-1 ביולי.

חברי כנסת מספרים שיו"ר הוועדה, ח"כ צביקה האוזר, הבהיר בשיחות סגורות שבכוונתו לקיים דיונים בזמן הקרוב, בעיקר בוועדות המשנה של הוועדה, שיעסקו במוכנות של הגורמים השונים לקראת מהלך בסדר גודל שכזה.

בנוסף יתקיימו דיונים שיעסקו בהשלכות השונות שיש להחלת הריבונות על היישובים ביהודה ושומרון בהיבטים השונים. בהסכם הקואליציוני אמנם כתוב שלא ניתן לעסוק בהחלת הריבונית שמופיעה גם בתוכנית טראמפ, לפני תחילת יולי, אך הכנסת לא כפופה להסכם הזה והיא עצמאית לדון בנושא בכל רגע שהיא רוצה.

שר הביטחון התייחס בפוסט שכתב היום גם לעלייה בתחלואה מקורונה, וכתב: "יש קבינט קורונה שעובד בצורה יעילה וממוקדת בדגש על סגירה נקודתית של מוקדי התפרצות, הגדלת מספר הבדיקות והתנעת המשק באופן כמעט מלא תוך קידום תוכניות סיוע לעצמאים ולבעלי העסקים.

"התחלנו לעבוד על תקציב המדינה, הופסקו איכוני השב"כ והבאנו חוק קורונה מאוזן. שרי כחול לבן, ביחד עם האוצר, מקדמים תוכניות להזרמת מאות מיליוני שקלים להחייאת התרבות, התיירות ולביטול הקיזוז של דמי אבטלה ממקבלי קצבאות בדגש על נכים וקשישים".

הפופולריים