חולדאי מאשים: אין לי את הכלים להיאבק בקורונה

חולדאי מאשים: אין לי את הכלים להיאבק בקורונה

ראש עיריית ת"א לכאן רשת ב: אני נמצא מחוץ ללופ. לא משתמשים בי בכלל כמנהל עיר. ראש הממשלה, משרד הבריאות והמשטרה צריכים להתרכז במעשים – ולא בדיבורים
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
רון חולדאי
צילום: מרים אלסטר, פלאש 90

לנוכח העלייה במספר הנדבקים בקורונה בתל אביב: ראש עיריית תל אביב רון חולדאי מאשים היום (רביעי) את הממשלה בכך שאין לו הכלים להיאבק בהפצת הנגיף. "אם עובד זר נמצא חולה צריך לשלוח מיד אמבולנס כדי לשלוח אותו לבידוד – אבל אני נמצא מחוץ ללופ. לא משתמשים בכלל בכל מה שאני מייצג כמנהל עיר בכל הסיפור של הקורונה. זה האבסורד הגדול. למשרד הבריאות אין את היכולת לאכוף את מה שהוא מבקש".

לקרן נויבך בתוכנית "סדר יום" בכאן רשת ב הוסיף: לי יש מעט פקחים וסמכויות – ולמשטרה יש הרבה שוטרים וסמכויות והיא לא אוכפת את התקנות. עוד אמר: "תל אביב אינה עיר של תושביה – באים אליה מכל הארץ ומכל המקומות, לכן סיכוי ההדבקה גבוה. העיניים צריכות להיות על הכלל ולא על הפרט במקרה הזה".

חולדאי הוסיף כי קהילת הזרים, למשל, לא נדבקה בשיאה של הקורונה – אבל היא גויסה לטענתו, בשל מצבה הכלכלי, לעבוד במוסדות גריאטריים – ושם היא חלתה. חולדאי הבהיר כי ראש הממשלה, משרד הבריאות והמשטרה צריכים להתרכז במעשים – ולא בדיבורים. "אני מצפה שהכול לא יהיה רק 'בלה בלה', רק אוויר ומילים־מילים", הדגיש.

הוא גם מתח ביקורת על השר לביטחון־הפנים אמיר אוחנה בעקבות אמירתו לאחר סיור בדרום תל־אביב, שיידע כל אדם שיתקוף שוטר כי דמו בראשו. "מציע שהשר יעסוק בענייני שיטור וסדר ציבורי במדינה, ופחות בסיסמאות. אני לא מבין איזה הון פוליטי הוא עושה מ־30 איש שהוא נפגש איתם שם. לא מאמין שהוא יעשה משהו אופרטיבי". 

הפופולריים