מחאה ברשת נגד מינוי ח"כ פורר ליו"ר הוועדה למעמד האישה: "סטירת לחי"

מחאות על מינוי פורר ליו"ר הוועדה למעמד האישה

סיעות האופוזיציה סיכמו על המינוי. ארגון "כולן" פתח עצומה וסחף את הרשת: "לא ייתכן שגבר יעמוד בראשות הוועדה למעמד האישה". פורר לכאן רשת ב: "זה שאני גבר, לא אומר שלא נצליח לקדם דברים"
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
ח"כ עודד פורר והעצומה נגד מינויו ליו"ר הוועדה לקידום מעמד האישה
צילום: צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

סיעות האופוזיציה סיכמו היום (שני) כי חבר הכנסת עודד פורר מישראל ביתנו ימונה ליושב ראש הוועדה לקידום מעמד האישה. אולם ברשת עלו קריאות נגד המינוי וארגון "כולן" פתח עמוד לשליחת מיילים לפורר שקוראים לו לוותר על המינוי. "לא יתכן שגבר יעמוד בראשות הוועדה למעמד האישה", נכתב בכותרת המייל שהעצומה מאפשרת לגולשים לשלוח. נכון לשעה זו, 271 בני אדם שלחו את המייל.

בגוף המייל הודעה נכתב בין היתר כי "המינוי נקרא כמו בדיחה על חשבון הנשים בישראל". בנוסף, קוראות חברות הארגון לחברות הוועדה, קרן ברק, תמר זנדברג, כמאל מריח, מרב מיכאלי, יפעת שאשא ביטון וקטי שטרית לא לאשר את המינוי. לדבריהן, "כל מי שעיניה בראשה יכולה לראות שבישראל של 2020 יש צורך בוער בוועדה לקידום מעמד האישה שתילחם עבור מעמדן, ביטחונן וזכויותיהן של נשים בישראל. זוהי לא פחות משערוריה שבראשה של הוועדה הזו יעמוד גבר, מי שלא חווה מעולם את החיים בישראל כאישה, ושפעולותיה והחלטותיה של הוועדה לא ישפיעו על חייו בישראל כהוא זה. מדובר בסטירת לחי לכלל הנשים בישראל".

המחאה ברשת לא איחרה לבוא. קריאות נגד המינוי נעו בין "יש מספיק נשים ראויות", דרך "כשיש שש חברות ועדה והגבר היחיד הוא היו"ר - זה כבר ברמה של בדיחה לא מצחיקה", ועד לכאלו שהפגינו גם הומור.

בתגובה לביקורת אמר ח"כ פורר בריאיון לשלי יחימוביץ' ויגאל גואטה בכאן רשת ב: "אני לא חושב שזה אירוע מוזר, אני חושב שהמאבק לקידום מעמד האישה זה מאבק חברתי. זה שאני גבר לא אומר שלא נצליח לקדם דברים".

הפופולריים