בכירים בקואליציה: חוק הקורונה לא יעלה להצבעה השבוע

חוק הקורונה לא יעלה להצבעה השבוע

בשל המגבלות שהוטלו על החקיקה בכנסת, שתובא רק בהסכמה בין שני הצדדים, הדיון בחוק יידחה. עם זאת, קבינט הקורונה וועדת השרים לחקיקה ידונו היום בחוק
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
מליאת הכנסת, 17.02.20
צילום: צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

דחייה בחקיקת חוק הקורונה: בכירים בקואליציה אמרו שאין בכוונתם להביא השבוע את החוק להצבעה בכנסת, כך פורסם היום (שני) בתוכנית "הבוקר הזה" בכאן רשת ב. הסיבה לכך היא המגבלה שהוטלה בשל מגפת קורונה על פעילות החקיקה בכנסת השבוע, שביקשה לקדם רק חוקים בהסכמה בין הקואליציה לאופוזיציה. זאת כדי למנוע דיונים ארוכים ולא להוביל למצב שבו המליאה תהיה מלאה בחברי כנסת, כפי שקורה בדיונים בהצעות חוק בהם שני הצדדים מתגייסים לקראת ההצבעה.

בגלל שחוק הקורונה נמצא במחלוקת בין שני הצדדים, גם לאחר שתוכן החוק רוכך משמעותית, נוטה הקואליציה שלא להביא אותו השבוע להצבעה במליאה. עם זאת, היום ידונו בחוק בקבינט הקורונה ובוועדת שרים לחקיקה. כמו כן, גם חוק סמכויות השב"כ הועבר לדיון נפרד שיתקיים בקבינט הקורונה.

יו"ר ועדת חוקה, חוק ומשפט חבר הכנסת יעקב אשר התייחס אתמול לחוק הקורונה, עליו דנו בוועדה, ואמר בריאיון לתוכנית "שלי וגואטה" כי "נצלול לדברים, נקבע פה פלטפורמה לדורות שתהיה רלוונטית לזמן חירום. נצליח להגיע ללקונות הבעייתיות שבטוח קיימות בחוק ונציב את הקווים האדומים שבין פיקוח נפש לזכויות של אדם פרטי".

ביום שישי הוחלט להעביר את טיוטת החוק אחרי תיקונים לדיון בוועדת השרים לחקיקה. הטיוטה הסופית גובשה לאחר ביקורת רבה שהתקבלה בנוגע לסעיפי החוק, הכוללת מאות התייחסויות שהועברו מטעם הציבור. בעקבות כך הוכנסו כמה שינויים וביניהם הגבלת ההכרזה על מצב חירום ל-30 יום, במקום 45 ימים כפי שתוכנן בתחילה. כמו כן, שוטר לא יורשה להיכנס לביתו של אדם ללא צו, הזכות להפגין תישמר והכנסת תהיה רשאית לבטל את ההכרזה על מצב חירום בכל עת.

הפופולריים