רפי פרץ: יש בתוכנית טראמפ סעיפים שלא נוכל לקבל

פרץ: יש בתוכנית טראמפ סעיפים שלא נוכל לקבל

"לא נקבל הקמתה של מדינה פלסטינית בשטחי מולדת. אתנגד לכל אזכור של הכרה במדינה פלסטינית בחקיקה שתבוא", כתב בחשבון הפייסבוק שלו יו"ר הבית היהודי
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
השר רפי פרץ, בקעת הירדן
צילום: צילום: פלאש90

יו"ר סיעת הבית היהודי, השר רפי פרץ, הצטרף לדיון הבוער בימין הפוליטי סביב תוכנית טראמפ וכוונות הממשלה לספח חלקים ביהודה ושומרון וכתב היום (שישי) בחשבון הפייסבוק שלו כי התוכנית טומנת בחובה הזדמנות גדולה, אולם " יש בתכנית סעיפים שלא נוכל לקבל".

השר לענייני ירושלים ומורשת, שפרש מסיעת "ימינה" על מנת להצטרף לממשלת נתניהו, כתב כי הוא רואה בטראמפ "ידיד אמת של מדינת ישראל" וכן שהוא בטוח "שכוונותיו לטובת מדינת ישראל. הדבר הוכח בהכרה בגולן ובירושלים ובהעברת השגרירות האמריקאית לבירה".

אולם השר פרץ סימן גם קו אדום – "לא נקבל הקמתה של מדינה פלסטינית בשטחי מולדת. אתנגד לכל אזכור של הכרה במדינה פלסטינית בחקיקה שתבוא", כתב. "זו הזדמנות פז שחייבים לנצל אך אל לנו לקבל החלטות שיגרמו לנזק לטווח הארוך למדינת ישראל ולערכים שלנו"

אתמול התראיין יו"ר מועצת יש"ע דוד אלחייני לתוכנית "הבוקר הזה" בכאן רשת ב ואמר כי סיפוח חלקים ביהודה ושומרון לא ייצא פועל, כי האמריקנים דורשים הסכמה לאומית רחבה בישראל לתוכנית, דבר שנמנע לדבריו עקב התנגדות גבי אשכנזי ובני גנץ.

נשיא המדינה ראובן ריבלין הגיב לדיון המתלהט בנושא הסיפוח, וביקש למתן את השיח. ״איננו מתייראים מן המבקרים והשואלים, אך עלינו בהחלט להתיירא ממשתיקי השיח", אמר ריבלין. "אל לנו להשתיק שאלות, היסוסים או ביקורת מאף צד פוליטי".

הפופולריים